Zavrieť

Porady

E-shop, platca DPH na SR vystavuje faktúru slovenskej firme,platcovi DPH - dodanie však Česká republika

Máme e-shop, platca DPH, sme registr. od 1.7.2021 v systéme One Stop Shop (OSS). Ako by ste fakturovali tovar objednaný cez e-shop na slovenskú firmu, platca DPH, ale miesto dodanie je Česká republika? Predpokladám, že riadne slovenská DPH, aj keď je dodanie do ČR.
S.Ch. Dobrý deň, ako ste to prosím nakoniec vyriešili? Tiež mám takýto prípad. Ďakujem.
H.B. Myslím, že sme to fakturovali riadne so slovenskou DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Podľa mňa, keď je miesto dodania v ČR, tak sa uplatňuje česká DPH, iba ak by zákazník mal pridelené české IČ DPH, vtedy by to bolo bez DPH s prenesením daňovej povinnosti.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    H.B. ale fakturuje slovenská firma (IČ DPH SR) slovenskej firma (IČ DPH SR). A potom kam odvedieme to české DPH? OSS sa týka iba neplatcov DPH.
    Onko Však miesto dodania je ČR, a tam mu je IČ DPH SR na nič, tam je v postavení neplatiteľa DPH, pokiaľ sa nezaregistruje a nezíska české IČ DPH. A otázne je, či by odberateľ nebol povinný sa v ČR registrovať pre daň. Spoľahlivo sa dá českej DPH vyhnúť dodaním v tuzemsku, takže dodanie do ČR si odberateľ zabezpečí vo vlastnom mene na vlastný účet. Potom si dodanie do ČR a zdanenie rieši on sám. Ale môžem sa mýliť.
    H.B. No neviem. Možno sa vyjadrí aj niekto iný. Ja som skôr toho názoru, že fakturuje slovák slovákovi, obaja platcovia DPH. A že si pán dá zaslať kuriérom zásielku do Čiech, lebo tam momentálne je, tak sa mi nezdá, že by to bolo ináč, či?
      zbaliť

    E-shop, platca DPH na SR vystavuje faktúru slovenskej firme,platcovi DPH - dodanie však Česká republika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.