Zavrieť

Porady

Účtovanie s.r.o. obchodovanie na burze

Dobrý deň! Máte niekto skúsenosti s účtovaním spoločnosti ktorá obchoduje na burze? Jedná sa o klasickú s.r.o., nie je to OCP ( t.j. iba ohlásená činnosť obchodovanie s vlastnými prostriedkami).

Stačí v tomto prípade urobiť raz ročne DP ak dodám výpisy z obchodovania? Môžem si od ziskov z uskutočnených obchodov odpočítať straty? Je možné započítať straty aj z minulých období? Je možné od ziskov odpočítať iné prevádzkové náklady?

Hľadám niekoho kto by mi takúto firmu účtoval. Ak máte záujem o spoluprácu alebo poznáte niekoho, tak mi prosím pošlite kontakt (nepoznám aké sú tu pravidlá).
3 komentárov     zbaliť
ivka70 na inzerciu tu mame specialnu rubriku https://www.porada.sk/inzercia/
Ferikes ta podstranka mi nefunguje
ivka70 Dnes ani mne, ale bezne funguje
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Onko je offline (nepripojený) Onko

  Onko
  Nie, nemusí stačiť to riešiť raz ročne, s.r.o. môže mať rôzne daňové a evidenčné povinnosti aj v priebehu roka. Nehovoriac o tom, že účtovníctvo sa má zo zákona viesť priebežne a aj pre samotného podnikateľa je obyčajne lepšie priebežne vedieť, aká je jeho situácia. Brať účtovníctvo ako byrokratickú nadbytočnosť je prejavom neprofesionality podnikateľa, ktorý nevie informácie z účtovníctva správne použiť vo svoj prospech.

  Nie, nemusia stačiť výpisy z obchodovania. Účtovať je nutné všetky účtovné doklady firmy, predpokladám, že by tam boli minimálne ešte bankové výpisy, a zrejme aj mnohé ďalšie účtovné prípady. Ani samotné "výpisy z obchodovania" nemusia byť dostatočné, rôzne zahraničné platformy nemusia zohľadňovať požiadavky slovenského práva a poskytované výpisy nemusia obsahovať všetky potrebné informácie pre správne zaúčtovanie a zdanenie. Zdaňovanie rôznych cenných papierov na Slovenku je rôzne, a je vhodné vopred skonzultovať, čo a kde obchodovať, aby dane a administratívne náklady nezrušili ziskovosť obchodovania.

  Nie vždy je možné si odpočítať všetky straty z obchodov. To platí pri fyzických osobách, ale s.r.o. sú založené za účelom zisku, a teda sa neuznáva zámerná strata (teda čakaj, kým hodnota akcie nestúpne do zisku, a až potom predaj).

  Je možné si odpočítať daňové straty z minulých období (teda nie všetky straty).

  Je možné si odpočítať iné prevádzkové náklady, všetky náklady, ktoré boli použité na dosahovanie ziskov (daňové náklady).

  Účtovanie s.r.o. obchodovanie na burze

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.