Zavrieť

Porady

Ríbezľové víno príliš kvasí

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť čo ak ríbezľové víno prílíš veľmi kvasí- vyteká cez hadičku z demižóna už druhý deň. V sobotu som urobila víno do 20 l demižóna s 5 l vody a 5 kg cukru a dala som vínne kvasnice. V nedeľu som demižón umiestnila na iné miesto a poobede začalo víno bublať cez hadičku. Najprv mi napadlo, že či bujné kvasenie nezačalo následkom prenosu /predsa len sa trošku premiešalo/. Tak som vypláchla upchatú hadicu a pridala živnú soľ na upravenie kvasenia, no víno buble vyteká cez hadicu do pohára s vodou naďalej. Viete mi poradiť čo v takomto prípade ? Dá sa s tým ešte niečo robiť ? Ďakujem veľmi pekne za každú radu .
7 komentárov     zbaliť
Mila123 5 litov vody, 5 kg cukru a kvasnice z toho chcete ríbezľové víno???? kde sú ríbezle???? a koľko ich bolo?
misoft Ríbezle? No predsa ešte na kríkoch . Ale keď sa na demižón pridá štítok "Ríbezľoví víno" tak to bude "ríbezľové" víno.
duves presne!
lenkaaa.v Stava bola ten zbytok už zriedená s vodou. Úprimne som chcela radu, víno robím prvý krat a každý sa nejako učí.
duves Rýchlo sa učíš. Takto dajako sa vyrába vodnár z hrozna. Viac vody, pridat cukor, kvasnice a je vína a vína!
misoft A pre chuť sa niekedy pridá i Fridex.....
duves glykol: https://bamboo777.wordpress.com/tag/rakusko/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tiez sa mi zda toho cukru privela a este aj kvasnice.... Musi to bublat s takym zlozenim.
    Opravit uz asi nic neopravis (co tam budes vodu prilievat?), jedine pockat, co z toho vznikne.
    Navodov je na nete kopec, napr.
    https://lepsiden.sk/domace-ribezlove-vino-recept/

    mari2x je offline (nepripojený) mari2x

    mari2x
    kedysi nebola hadička , ale cez štupeľ sklenený vodný uzáver = kvasilo , ale odchádzali iba plyny . Ak sa ti zdá rýchlo (malo by v tom sklo bublať po jednotlivých neponáhľajúcich sa bublinkách) môže byť vysoká teplota. K ostatným poznámkam mi logicky vychádza 20 l demižón / 5 kig cukru - cca 3,5 litra , 5l vody , 10 l šťavy - malo by vyjsť víno sýtejšie rubínové (ale ešte skoropriehľadné )

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Ja som to robieval tiež s kvasnicami, cukor menej, malo by sa dávkovať podľa cukornatosti. Po 6 týždňoch som Vino stiahol, dosladil tak aby nebolo sladké, lebo také mám rad, nechal kysnúť asi 3 týždne. Dokyslo , stiahol som a nechal postáť do vianoc. Pomalosť kysnutia dosiahnete aj na chladnejšom mieste. Dodal som trochu malín a čierne ríbezle čo spravili tmavšiu farbu a lepšiu vôňu.

    Ríbezľové víno príliš kvasí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.