Zavrieť

Porady

Platba kartou - zamestnanec nepredložil doklad

Dobrý deň,
mám 2 platby kartou, ku ktorej zamestnanci stratili doklad z ERP, teda mám iba doklad z terminálu. Plus je to o to komplikovanejšie, že je to nákup PHL, takže vlastne im chýbajú i "nakúpené litre" k výpočtu spotreby. Ako by som mala postupovať v tomto prípade? Platba kartou v tvare 335/221 a čo ďalej ? ... keďže nemám doklad. Kedysi sa zvyklo písať o tom, že zamestnanec vypíše čestné prehlásenie a to sa doloží namiesto dokladu. No nemyslím, že to je správne riešenie. Váš názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, nie je správne dať ČP namiesto dokladu. V prvom rade by som žiadala o pôvodný doklad z odberného miesta. Ak ten nebude, potom tú vyčerpanú sumu z účtu dať k náhrade zamestnancovi.
    45Katka0208 ďakujem

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    V takomto prípade zaúčtovať do nedaňových nákladov vrátane DPH.
    "Načapované litre" kvôli evidencii dopočítať priemerom.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Neuznať a nepreplatiť im to. Nabudúce doklad nestratia.

    Alebo to je súčasť vyúčtovania pracovnej cesty?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Platili firemnou kartou z firemneho uctu, niet co preplacat .... len doklad v uctovnictve k platbe chyba.
    Chobot Aha, ja že kupovali benzín v rámci pracovnej cesty z vlastných...
    45Katka0208 Áno, platené kartou... len doklad o nákup phl chýba, ale neviem skutočnr ako s tým naložiť...
    Chobot Ako napísala Tweety - pošli ich na tú čerpačku, kde nakupovali, nech im vydajú duplikát dokladu.

    Je dosť pravdepodobné, že v prípade daňovej kontroly by takúto sumu bez dokladu, len s ČP, daňová kontrola neuznala ako daňový náklad.
      zbaliť

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    ak to je pomerne čerstvé, dá sa doklad , resp. jeho kópia
    na príslušnej pumpe vypýtať.
    45Katka0208 Ak by to nebolo v Maďarsku a Rumunsku, neriešila by som to...ale dohovoriť sa s maďarom ? Zaujímala ma rada, čo robiť, ak skutočne doklad nemám
    marjankaj Prečítaj si zákon o účtovníctve. Hlavne §6 a §10.

    Platba kartou - zamestnanec nepredložil doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.