Zavrieť

Porady

kupa bytu bez realitky a hypoteky

Chcel by som si kupit byt. Peniaze mam, nepotrebujem riesit banky a hypoteky. Viem, ze realitky si celkom dost uctuju za svoje sluzby, takze zrejme je najlepsie sa spojit priamo z predavajucim.
Nikdy som byt nekupoval, takze neviem aky je postup pri kupe bytu. Na internete je vela navodov, ale vacsinou sa zameriavaju na realitky a hypoteky.
Vedel by mi niekto poradit, alebo nasmerovat ma na nejake clanky/blogy postupy ?
4 komentárov     zbaliť
glen normalne najdes byt na inzercii alebo po znamosti, tzn. bez realitky. skontrolujes is na katastri ci majitel je naozaj majitel. v exekucnej db zistis ci nan nie je vedena ziadna exekucia(hladas meno majitela, nie byt ako taky). u pravnika si nechas vypracovat zmluvu, tu obaja podpisete, prevedies penize a majitel zmeni na katastir majitela. to je asi tak vsetko. realitky naozaj nepridavaju ziadnu pridanu hodnotu. maximalne usetria trosku casu ale za tie peniaze to nestoji, su to cisti paraziti, plus ak je niekde problem, ako exekucia, vykasl usa na teba aj tak.
Fero11 Dobry prispevok, dik
bodliak Vieš byť iba vulgárny.
bodliak Tož už si šetrím, bo málo máš ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Ak nemas konkretneho majitela od koho kupujes, tak to bude dost tazke najst byt ktory neponuka realitka.

    A kedze ty nemas zakladne znalosti ako postupovat, pre teba bude kupa cez realitku tou najlepsiou volbou.
    Fero11 Neviem ako to presne funguje preto sa informujem. Ked sa osoba rozhodne predat byt a vsetko posunie realitke, ci ma moznost zrusit aby to vybavovala dalej realitka.
    Pre mna nie je problem zistit majitela bytu a jednat priamo s nim. Aj tak su vacsinou inzeraty na bazose a pod. Nie je tam konkretna adresa, ale to neni problem zistit.
    buchač Fero11 (Dnes 07:13) Ked sa osoba rozhodne predat byt a vsetko posunie realitke, ci ma moznost zrusit aby to vybavovala dalej realitka.
    =====================
    Možnosť síce má...ALE až po ukončení doby platnosti " Zmluvy o výhradnom predaji ".
    Táto zmluva sa totiž uzatvára na dobu určitú alebo na dobu neurčitú.
    Ak sa poruší zmluva, tak klient platí...takže uzatvárať zmluvu jednoznačne na dobu určitú...povedzme na tri mesiace a pravidelne opakovať.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Odporúčam využiť služby notára - spracovanie kvalitnej zmluvy a zabezpečenie prevodu vlastníckych práv na katastri

    kupa bytu bez realitky a hypoteky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.