Zavrieť

Porady

aku zmluvu pri neformal.... ?????????

Zdravim - vie mi niekto prosim poradit v nasledovnej veci??? :::

Skupina ludi ktori dostali prachy z nejakeho grantu EU robi urcity projekt. V ramci tohoto projektu si u nas objednali sluzby (zabespecenie priestorov, obcerstvenia atd).

Viete mi poradit aku zmluvu pouzit??? (o dielo???) popripade mi poskytnut vzor???? Jedna sa vsak o to ze tyto ludia nemaju ani ICO ani DIC. (maju iba nejaky nazov neformalna skupina, a potom su tam uvedene osoby, ktore tuto skupinu zastupuju) je to vsak teraz dost suuurne takze rychla odpoved od niekoho z Vas len potesiii!!!!!

ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    biaaa
    Zdravim - vie mi niekto prosim poradit v nasledovnej veci??? :::

    Skupina ludi ktori dostali prachy z nejakeho grantu EU robi urcity projekt. V ramci tohoto projektu si u nas objednali sluzby (zabespecenie priestorov, obcerstvenia atd).

    Viete mi poradit aku zmluvu pouzit??? (o dielo???) popripade mi poskytnut vzor???? Jedna sa vsak o to ze tyto ludia nemaju ani ICO ani DIC. (maju iba nejaky nazov neformalna skupina, a potom su tam uvedene osoby, ktore tuto skupinu zastupuju) je to vsak teraz dost suuurne takze rychla odpoved od niekoho z Vas len potesiii!!!!!

    ĎAKUJEM
    A nestačilo by, keby vám dali písomne záväznu objednávku, na základe ktorej im vystavíte faktúru, alebo pokladničný doklad? To, že nemajú IČO ani DIČ vás ako firmu podľa mňa zaujímať nemusí.

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    myslis ze by to bolo v pohode???? tiez si myslim ze ked nemaju ico dic ze to nieje nas problem (mozno sa mylim) - nebolo by vsak predsalen vyhodnejsie mat nejaku zmluvu???

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    biaaa
    myslis ze by to bolo v pohode???? tiez si myslim ze ked nemaju ico dic ze to nieje nas problem (mozno sa mylim) - nebolo by vsak predsalen vyhodnejsie mat nejaku zmluvu???
    A ako to praktizujete s inými odberateľmi? Vieš, všetko je o ľuďoch. Niekomu sa dá veriť aj "na slovo" a pri niekom ti ani zmluva nepomôže.
    Inak podľa mňa by to mohla byť nejaká zmluva o poskytnutí služieb, kde si dohodnete predmet služby, deň poskytnutia, odmenu za túto službu, dátum splatnosti, prípadne nejaké preddavky.

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    mmmm - nevies nahodou o nejakom vzore??? tieto veci robime malo a teraz som trochu v rozpakoch z toho ze neni ico a dic - takze ak by sa nasiel vzor tak vdaka - ak nie asi dam zmluvu o dielo dufam ze to bude ok

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    biaaa
    mmmm - nevies nahodou o nejakom vzore??? tieto veci robime malo a teraz som trochu v rozpakoch z toho ze neni ico a dic - takze ak by sa nasiel vzor tak vdaka - ak nie asi dam zmluvu o dielo dufam ze to bude ok
    Tak ja som si prezrela zmluvy, ktoré máme uzatvorené s rôznymi firmami. Podľa mňa zmluva o dielo by sa mala použivať vtedy, ak sa nejaké dielo vytvára, ak im idete zabezpečovať priestory a občerstvenie, tak by to mala byť zmluvy o poskytnutí služby. Ale právnik nie som, tak to netvrdím s istotou. Ale náležitosti budú v podstate také isté, ako v zmluve o dielo.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    A aj tu na Porade sú v Tlačivách a Dokumentoch nejaké zmluvy, tak si to poprezeraj, či by sa ti nejaká nehodila ako vzor. Podstatné je,aby obsahovala všetko,čo má obsahovať, aby v prípade "niečoho" bola platná. Ale treba veriť, že sa tak nestane.

    pravek je offline (nepripojený) pravek

    pravek
    Podla obcana je to lepsie lebo sa da aj v pripade, ze nieco nemusi vijst, vymoct, len si treba davat pozor na dodavatela alebo dodávtelov sluzby, pokial su info iba taketo,



    Zmluva

    uzatvorená podľa § 51 Občianskeho zákonníka
    Čl. I
    Zmluvné strany
    ......................................... (názov obce, príp. meno, priezvisko občana) ............................ (adresa).......................................... ....... (IČO, príp. dátum narodenia) ...........................................
    (ďalej len „X“)

    .............................................. (meno, priezvisko) ................................. (dátum narodenia) ..................(bydlisko)
    (ďalej len „Y“)

    Čl. II
    Predmet zmluvy
    Zmluvné strany sa dohodli na tomto: .................................................. ............................................
    .................................................. .................................................. .................................................. .....

    Čl. III
    Spoločné ustanovenia
    1. X sa zaväzuje, že .................................................. ...............
    2. Y sa zaväzuje, že .................................................. ...............
    3. Zmluvné strany sa dohodli o hradení vzniknutých nákladov takto: ....................................
    .................................................. .................................................. ...............................................
    4. Dohodnutý termín plnenia: ..................................

    Čl. IV.
    Záverečné ustanovenia
    1. Vzťahy neupravené touto zmluvou sa v ostatnom riadia tými ustanoveniami Občianskeho zákonníka, ktoré sú im obsahovo a významovo najbližšie.
    2. Zmluva sa uzatvára na dobu do ................... (napr. do splnenia povinností z nej pre strany vyplývajúcich). Túto zmluvu možno vypovedať aj 1-mesačnou výpovednou lehotou, ktorá začína plynúť 1. dňom mesiaca nasledujúceho po obdržaní výpovede druhou zmluvnou stranou. Pokiaľ vypovedaním zmluvy vznikne druhej strany škoda, je povinná ju odstupujúca zmluvná strana nahradiť.
    3. Zmluvné strany vyhlasujú, že táto zmluva je pre nich dostatočne určitá, jej obsahu porozumeli, uzatvárajú ju slobodne, vážne, nie za nápadne nevýhodných podmienok.


    V ......................, dňa .................. V ........................., dňa ...................



    ––––––––––––––––––––––– ––––––––––––––––––––––––
    X Y

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    dobre vdaka pozrem este medzi porada dokuments a uvidim co bude lepsie - v podstate s odberatelom by nemal byt nejaky problem (aspom dufam) ale kedze clovek nikdy nevie chcem to mat podchytene.

    este raz vdaka

    aku zmluvu pri neformal.... ?????????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.