Zavrieť

Porady

Peňažný príspevok na auto pre ZŤP manual/automat

Dobrý deň prajem. Aktuálne riešim príspevok z úradu práce na kúpu automobilu pre zťp. Všetky náležitosti spĺňam avšak mám trochu komplikácie s výberom automobilu. Bol mi priznaný príspevok na kúpu automobilu s manuálnou prevodovkou. Avšak pri hľadaní vhodného auta som zistil že vozidlá s automatickou prevodovkou sú lacnejšie nakoľko je ich presýtený trh. Môžem teda kúpiť na môj priznaný príspevok na auto s manuálom kúpiť namiesto toho auto s automatom?
ivka70 a co tak sa informovat na UP, kde ti ten prispevok takto schvalili? pripadne poziadat o zmenu?
Ufon1503 Príspevok na automat mi zamietli, avšak automaty sú aktuálne lacnejšie ako manuály. Pýtam sa skôr či nemá niekto osobnú skúsenosť s takouto situáciou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keď ti priznali príspevok na auto, tak je jedno, či si kúpiš manuálnu prevodovku alebo automatickú.

    Jedine, keby si žiadal o ten vyšší príspevok na automatickú prevodovku z dôvodu väčšieho postihnutia a potreby úpravy auta spočívajúceho v automatickej prevodovke, vtedy by si musel kúpiť auto s automatickou prevodovkou a nie manuálnou.

    Opačne to neplatí. Dostaneš príspevok v priznanej výške, a potom či si kúpiš benzín, diesel, manuál alebo automatiku to je jedno. Tam nie je obmedzenie, že pri štandardnom príspevku si môžeš kúpiť len manuál. Len ten príspevok bude stále 6 638,79 €.

    Nám pred 4 rokmi tiež priznali "obyčajný" príspevok a rozhodovali sme sa medzi manuálom a automatikou. Vtedy automaty boli o 4-5 tisíc € drahšie, tak sme kúpili manuál. Ale mohli sme kúpiť aj automatiku.

    Nechce sa mi veriť, že auto s automatickou prevodovkou v rovnakom štandarde a rovnakej výbave je lacnejšie, ako s manuálnou prevodovkou. Daj taký príklad - odkaz na cenník, aby si dokázal, že netáraš.
    Naposledy upravil Chobot : 06.10.21 at 22:32
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ufon1503 Ďakujem, tvoja odpoveď mi teraz veľmi pomohla. Čo sa týka konkrétneho príkladu ten tu teraz neviem dať, riešim kúpu vozida zo zahraničia s majiteľom bazáru, ktorému som zadal požiadavky na auto a on mi povedal, že autá do takej cenovej relácie akú som mu zadal sú buď s vysokým nájazdom alebo v horšom stave. Preto on sám mi povedal, že keby som mohol mať automat, má pre mňa autá určite s lepším nájazdom prípadne v lepšom stave. Podám mu zajtra tú informáciu, ktorú si mi poskytol a budem čakať na jeho ponuky, ktoré mi zašle.
    Chobot Len pozor pri ojazdených autách - na príspevok nesmie byť auto staršie ako 5 rokov.
    Ufon1503 Jasné to viem, to je aj prvá požiadavka, ktorú som zadal aby auto nebolo staršie ako 5 rokov.
    faro1 Len aby sa ti lacná kúpa auta zo zahraničia nepredražila:https://auto.pravda.sk/magazin/clano...vujucom-stave/
    Vo všeobecnosti sa oprava automatickej prevodovky vyšplhá do stoviek eur, až tisícov.... Ja osobne by som nešiel do jazdeného auta, ale kúpil nové,napr.Sandero.
    Ufon1503 Otec je automechanik, takže pred kúpou si samozrejme dám auto prekontrolovať. Určite som však rozhodnutý skôr pre autá z koncernu VAG.
    Chobot Ad. faro1: možno aj to je práve dôvod, prečo má Ufon ponuky na ojazdené autá s automatikou lacnejšie, ako s manuálom.

    Inak my sme kúpili na ten príspevok nové auto. Tak človek aspoň vie, ako ho používa a šanuje ho od začiatku.
      zbaliť

    Peňažný príspevok na auto pre ZŤP manual/automat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.