Zavrieť

Porady

izolacia plochej strechy fatra

Ahojte mam otazku, resp. aj dve.

Planujem na ca. 40-rocnom dome zaizolovat plochu strechu - 10 cm polystyren tepelna + hydroizolacia fatra folia. Chcem to jednak koli zime (mensi unik tepla), jednak koli letu (velka horucava od ciernej strechy) a samozrejme aj proti vode. Kolko ca. by ma stal m2? aktuale mam pnuku 5.100é, je to ca 110 m2 (+ v tom nejake "zaveterne listy").

Dalsia otazka - medzi strechou a stropom je vraj nejaky odvetravaci priestor so skvarou (? povedal mi znamy, stavebnik). Ma v takom pripade vobec zmysel davat tepelnu izolaciu na vrch, ked medzi strechou a stropom je nejaky otvoreny priestor (vidim "prieduchy" z boku hore na muroch), kadial tak ci tak moze prudit v zime studeny, resp v lete horuci vzduch a ochladzuje/ohrieva storpoy izieb?

Dakujem za kazdu odpoved.
buchač Kolko ca. by ma stal m2? aktuale mam pnuku 5.100é, je to ca 110 m2
=================
Jedna ponuka je o ničom...je potrebné osloviť aspoň tri firmy.
Ja som si pozrel inzeráty...zavolal a informoval sa na cenu za 1 m2.
Obhliadka je už o niečom inom...to sa už ide do konkrétností a tým pádom aj do ceny.
Pri tejto obhliadke sa dá vždy debatovať o cene...a ja som z prvotnej sumy ušetril pekných pár stovák.

Osobne by som ale včul veľmi nerozmýšľal...ceny vstupných materiálov idú neskutočne hore...aleže kuewsky hore.
martin.33 ano, to je prvotna cena po obhliadke, o tej sa este budeme bavit...a ten narast cien vsetkeho na tiez neskutocne tesi...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kimno je offline (nepripojený) kimno

    kimno
    jJa som to robil cca pred 10 rokmi... norska hydro folia Protan. Nezabudni potom zateplit všetky steny .... Inak budeš mať na stenách plesne

    izolacia plochej strechy fatra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.