Zavrieť

Porady

Energy slovakia ZSE a SPP dvihanie cien

energie dvihanie cien doteraz som platila mesačne energie 150 eur od novembra mi dali platit 260 eur mesačne bola som v Slovakia enetrgy teraz ele .ZSE ,a plyn. SPP som dôchodca ako to mám utiahnut? to su tie 3 eura mesačne čo spomina vlada?aj u vas je to tak?
8 komentárov     zbaliť
misoft Ono sa to už vysvetľovalo.
Odporúčali, aby sa uzatvorili zmluvy s SPP i na elektrinu a bude sa jednať ako s inými klientami (teda i cenovo)
U *SE tiež odporúčali uzatvoriť nové zmluvy a prešlo by sa na bežnú tarifu (ako ostatní klienti).
Dôvod je ten, že tí, čo "čakajú", sú u *SE a SPP ako u DPI (Dodávateľ Poslednej Inštancie) - teda mu naďalej bude dodávaná elektrina i plyn, lenže tento sa MUSÍ doobjednať, ale už nie za regulované ceny, ale za trhové ceny.
U elektriny - tí, ktorí uzavrú teraz zmluvy, tak (mám dojem) toto zvýšenie bude asi 1 mesiac. Pokiaľ sa neuzavrú zmluvy - od 1.1.2022 automaticky sa stávajú klientami a do tej doby platia TRHOVÉ (neregulované) ceny.
babicka1 dakujem za odpoved ale ja som hned požiadala ZSE o zmluvu s nima aj mi poslali papiera k plynu na dodavku tie som vyplnila ale rozhodnutie mi ešte neprišlo tak preto je to tak ako to je teraz,
misoft Až to bude schválené - budeš ako každý iný klient. Ale pokiaľ ešte nie je rozhodnuté - tak platíš neregulované ceny. Trvá to cca 1-2 mesiace. Hore som to vysvetlil - oni totiž musia nakúpiť energie (elektrinu, plyn) navyše za trhové ceny, lebo nepočítali s tým, že Slovak Energy krachne, ale zo zákona musíš mať základné energie (plyn, elektrina).
duves Zima sa da prežiť s 50 Kg uhlia
Mila123 Babička vy máte (mala ste) elektrinu za 150,- € ? mesačne a k tomu aj plyn? vysoká spotreba je ....
babicka1 ročný odhad 2600 kwh plyn el 2700MWH
misoft To čo máš doma? Fabriku? Dohromady 2702 MWh? Aj keby to bolo v kWh - to by si musela permanentne kúriť plynom na teplotu 80°C (odhad) - to je nejaká volovina.
Toto prečítaj
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-...z-trojnasobne/
babicka1 aj ja sa čudujem prečo iný platia menej mám 63 m/2 obytnej plochy + chodby plyn ide v kuse vôbec nevypína radiatory 5 ks v izbach stiahnute iba v obyvačke si regulujem takže ani sa moc nekuri ale kotol tahá dnes sme namontovali regulator tepoty hned sa kotol zhasol a stale máme viacej stupnov v byte ako máme nastavené možno že toto nám zníži spotrebu
a kotol nepôjde stale ale bude regulovaný dufam že sa mi to oplati
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

    evaj63
    Do konca roka zvýšená sadzba, ak si to sám zákazník neprehlási,ale novom roku mu budú spetne kompenzovať rozdiely. Kto si prehlási odber elektriky skôr za cenu ako majú ich zákazníci, tomu nebudú kompenzovať nič. T:z- ked´si niekto prehlási elektriku dajme tomu k 20,10.2021 za normálnu cenu ako majú ich zákazníci,
    tomu za predchádzajúce dni so zvýšenou sadzbou nevrátia nič.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária27 Zdroj?
    evaj63 Bola som v nedeľu osobne v ZSE
    Mária27 Prepáč, stále nerozumiem, či je lepšie tam ísť teraz alebo v januári
      zbaliť

    Energy slovakia ZSE a SPP dvihanie cien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.