Zavrieť

Porady

Mám nárok na invalidný dochodok?

Dobrý deň,
Chcem sa opítať či budem mať nárok na invalidný dochodok ak som po operácii štítnej žlazy.pred dvoma rokmi som bola z pravej strany a pred mesiacom z ľavej strany.Mala som aj nezhubné nádory.Za tie dva roky som nemarodovala,lebo doktor mi nechcel uznať maródku.Teraz po obidvoch operácii je všetko ok.
Ďakujem za odpovede.
5 komentárov     zbaliť
buchač lebo doktor mi nechcel uznať maródku
----------------------------------
...a toto je ako potrebné chápať ???

Ale platí, že :
Množstvo diagnóz má rozpätie v miere poklesu schopnosti pre zárobkovú činnosť. To, aká miera poklesu bude priznaná záleží od posudkového lekára. Niektoré choroby majú väčšie rozpätie a iné sú zasa obodované presným percentom.
=======================
Mala som aj nezhubné nádory.Za tie dva roky som nemarodovala,lebo doktor mi nechcel uznať maródku.Teraz po obidvoch operácii je všetko ok.
---------------------------------
Dám za seba ?
Mal som tri zhubné nádory (dve operácie + chemo)...rok som maródoval.
Potom som nastúpil do roboty a nežiadal som si o invaliditu...a pritom som mohol.
ivka70 Ak je vsetko v poriadku, na zaklade coho by ti mal byt ID priznany?
buchač ivka70 (Dnes 20:55) na zaklade coho by ti mal byt ID priznany?
==================
Pozrel som si profil...pozri si aj ty.
Mám za to, že nebudem ďaleko od pravdy, ak budem tvrdiť niečo vo význame špekulácie.
ivka70 otazka bola polozena autorovi, aby popremyslal, na co sa vlastne pyta ....
misoft Hmmm.... operácia štítnej žľazy... a chceš invaliditu.
Opýtam sa (nie opítam!) - nohy, ruky - fungujú? Nohy, ruky - máš všetky. Hlava - funguje? Je na mieste?
Píšeš, že všetko je OK - tak z akého dôvodu chceš invalidný dôchodok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial splnas obdobie dochodkoveho poistenia, mozes poziadat o inv.dochodok. Na spisanie ziadosti sa mozes objednat elektronicky na stranke www.socpoist.sk. K ziadosti treba priložiť kopie odbornych vysetreni nie starsie ako tri mesiace.
    O invalidite rozhoduje posudkový lekár SP, vyplácať ti ho začnú len vtedy, ak ti prizna aspon 41%. Pozri prilohu c.4 zakona o soc.poisteni.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Všetko záleží od posúdenia tvojho zdravotného stavu . Takto je to v zákone : cit
    "Poistenec je invalidný, ak pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 40 % v porovnaní so zdravou fyzickou osobou.
    Dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav je taký zdravotný stav, ktorý spôsobuje pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť a ktorý má podľa poznatkov lekárskej vedy trvať dlhšie ako jeden rok."

    Samozrejme, žiadosť môžeš podať hocikedy - ale ja by som ti doporučila - že najskôr si pozri prílohu zákona - kde máš uvedený rozsah poklesu vykonávať zárobkovú činnosť pre jednotlivé diagnózy.
    https://www.autora.sk/zz/2003/461

    Mám nárok na invalidný dochodok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.