Zavrieť

Porady

Čo znamená táto kontrolka?

Kúpil som Octaviu III a po asi týždni sa mi ukázala táto kontrolka na palubovke a na internete som našiel len, že znamená nejaka univerzálna kontrolka. Preto sa obraciam na vás, či neviete čo by mohla znamenať konkrétnejšie?
A93A62CB-606D-44D3-A31B-2F1C1972C191.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    1. Čo k tejto kontrolke píšu v príručke k vozidlu?
    2. Preklikal si komplet všetky položky na displeji - nevypisalo konkrétnu chybu?
    3. Ak predchádzajuce dve otázky nedali odpoveď, je problém zavolať/zájsť do servisu?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vojty Jedinú chybu, ktorú mi ukazuje je, že nesvieti obrysové svetlo, takže môže to byť zapríčinené tým?
    avalik a svieti ti obrysove svetlo? odstranil si zavadu?
    Vojty Ešte som sa k tomu nedostal, takže jedno obrysové svetlo nesvieti
    misoft A to je PROBLÉM si to skontrolovať? A opraviť to? Kontrola = práca na 30 sekúnd, výmena (podľa konštrukcie) od 10 minút až po návštevu servisu.
    buchač Sa len opýtam...to je v palubnom počítači k dispo aj nejaká diagnostika ???

    Odpoviem si sám ?
    No nie je....
    Vojty Len som sa slušne opýtal, čo tá kontrolka znamená, ja viem, že mi to obrysové svetlo nesvieti, ukazuje mi to aj pri naštartovaní a aj v stave vozidla, ja som len chcel vedieť čo znamená, ten trojuholník, absolútne som netušil, že znamená chybu obrysoveho svetla. Ospravedlňujem sa teda za svoju otázku a ukoncujem tuto debatu pekný zvyšok dňa
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Oranžové signalizujú istý druh požiadavky, resp. potreby auta. Najčastejšie ide napríklad o doplnenie kvapaliny, dofúkanie pneumatiky, prípadne automobil upozorňuje na vychýlenie funkcie od normálu (napr. iný režim stabilizačného systému). „Aj oranžovým kontrolkám treba venovať náležitú pozornosť. Už len fakt, že nie je k dispozícii kvapalina do ostrekovačov môže pri silne znečistenom čelnom skle výrazne zvýšiť riziko dopravnej nehody. Pokiaľ odignorujete kontrolku doplniť AdBlue a kvapalina sa minie, auto vám neumožní naštartovať motor,

    https://www.skoda-auto.sk/news/news-...ych-kontroliek

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tato kontrolka se objevuje jen na některých autech, signalizuje problém. Bývá spojena s další kontrolkou, upřesňující problém - třeba i něco tak vážného, jako kriticky nízký tlak oleje v motoru, anebo třeba jen nedovřené dveře. Oranžová varianta této kontrolky může, ale také nemusí, signalizovat méně závažný problém.

    Riešenie ale skôr nájdeš na fórach alebo v autoservise
    https://www.google.com/search?q=kont..._AUoAHoECAEQAA

    Čo znamená táto kontrolka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.