Zavrieť

Porady

rozvod ak su v rodine autisticke deti a opatrovatelsky prispevok

Dobry den prajem.
Som v situacii ze manzel sa rozhodol rozvadzat majuc novu znamost. Mame tri deti 17r, a dve na auti spektre /vek 11 rokov a 15 rokov/. Moznost poberat na deti opatrovatelsky /cim by som stratila moznost sa zamestnat som zatial nevyuzila/ ale velmi nad tym premyslam nakolko situacia si to vyzaduje - nestiham sa venovat aj detom plnohodnotne aj pracovat. Netusim vsak aky vplyv by to pri rozvode malo na vysku alimentov na deti. V nasom pripade ja som ta ktora zarabala omnoho menej a manzel bol hlavny zivitel rodiny platil vsetko podstatne.
Dakujem za akukolvek radu ci komentar.
ivka70 Dokonca by si mohla ziadat od manzela aj vyzivne na seba, kedze kvoli starostlivosti o deti by si nemala iny prijem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na výživné detí žiadny, sudca bude posudzovať príjem a majetkové pomery otca ...
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stastlivka len ci to nemoze mat negativny vplyv a deti budu o to jednoduchsie zverene iba otcovi lebo vsak matka nedokaze uzivit deti z opatrovatelskeho..... ale vdaka za odpoved.
    veronikasad samotný príjem matky nie je dôvodom na zverenie detí do výchovy otca. Myslíš, že otec bude mať záujem o ich zverenie do svojej výchovy, príp. striedavú starostlivosť ?
    ivka70 A otec ma zaujem o ich zverenie do vychovy? Vedel by sa o ne starat (popri zamestnani)?
    stastlivka ano bude mat zaujem
    veronikasad aj jeho nová partnerka ?
    stastlivka ano bude
    ivka70 Aj tak dovod, len opatrovatelske pre matku, nie je dovodom an pridelenie deti jednemu alebo druhemu.
    Skor to ,ci potom vyzijete z toho prijmu ,co budete mat.

    Ak to zvlada, pripada do uvahy striedava starostlivost, aj tak bude rozvod pre tie deti obrovska zataz
    ivka70 monyka47 (Dnes 13:32) Na výživné detí žiadny, sudca bude posudzovať príjem a majetkové pomery otca , , určite !?

    urcite
    stastlivka ivka70 dakujem velmi pekne.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    V prvom rade si riešte to, čo je najvhodnejšie pre deti. Ideálna by bola dohoda či už
    to bude striedavá starostlivosť, alebo nie, či všetky deti k jednému rodičovi ? .... Súd predpokladám zváži všetky okolnosti (aj financie) - a hádam rozhodne v prospech detí. Aj o výživnom.
    A len by som dala do pozornosti možnosť osobnej asistencie ... mohla by si normálne pracovať ďalej, resp na kratší úväzok? No a uvedom si, že aj príspevok na opatrovanie,alebo aj asistencia - to sú možnosti kompenzáciíí - ak ešte neprebehlo posúdenie na UPSVaR - nemôžeš vedieť, či niečo priznajú. Dobre by bolo naštudovať si - aké sú podmienky.

    rozvod ak su v rodine autisticke deti a opatrovatelsky prispevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.