Zavrieť

Porady

Môže fyzická osoba nepodnikaľ poskytnúť právnickej osobe internetové pripojenie?

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Som FO nepodnikateľ a mám zriadený internet s viazanosťou, ktorý žiaľ nevyužívam. Dostala som ale návrh od susednej spoločnosti PO, ktorá ma priestory vedľa mňa, že aby nemuseli zriaďovať internet, budú využívať ten môj a budú mi za to platiť určitú sumu. Je také niečo možné?
Môžem ja na základe nejakej dohody alebo zmluvy - prenajímať alebo poskytovať internetové pripojenie pre danú PO?
Ak áno na základe akého dokumentu? zmluva? dohoda o....?
Ďakujem vopred za odpoveď.
misoft Poskytovateľ internetu je ISP - on ak v podmienkach má uvedené, že ty, ako koncový užívateľ nemôžeš poskytnúť prenos dát inej osobe za úhradu (bez jeho vedomia) = je to nepovolené podnikanie a ISP môže s tebou IHNEĎ ukončiť zmluvu a ukončiť internetové pripojenie.
Inými slovami - ty NEMÔŽEŠ niekomu za úhradu poskytovať internetové pripojenie - ty nie si ISP!
Ani dohoda, ani zmluva to u teba nezachráni - jednoducho NESMIEŠ svoje pripojenie predať (de facto) inému.
Sinkl To ma nenapadlo. Ďakujem veľmi krásne za radu. Krásny deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Môže fyzická osoba nepodnikaľ poskytnúť právnickej osobe internetové pripojenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.