Zavrieť

Porady

Kolko trva DU spracovat danove priznanie?

Zdravim,
som zivnostnik, planujem brat hypoteku, no predtym vsak este musim podat danove priznanie za 2021, aby mi ju dali. Zaujimalo by ma, ako dlho trva danovemu uradu spracovanie priznania od kedy ho podam? Mam pausalne vydavky, 14 faktur, takze nic komplikovane. Tiez ma zaujima, kto mate skusenost alebo viete, ake vsetky doklady zvyknu banky od zivnostnika vyzadovat?

Dakujem.

LM
11 komentárov     zbaliť
veronikasad U nás krátko, podávala som minulý týždeň a už mám výpis z DP pre UP. Ale po zaslaní žiadosti som bola osobne v podatelni, kde som odovzdala potvrdenie o odoslaní žiadosti o výpis s ev.číslom. Minulý pondelok som elektronicky odoslala DP + žiadosť, v stredu som odniesla Potvrdenie a v piatok mi volali, že už mám hotový výpis.
lukasma Dakujem za odpoved. Ak sa mozem opytat, to osobne podanie na podatelni to nejakym sposobom urychli? Chapem spravne, ze vlastne osobne ste podali potvrdenie o tom, ze ste elektronicky ziadali o vypis?
veronikasad Ano, potvrdenie o tom, že som žiadala elektronicky výpis. Na našom DU (PD) to urýchli vybavenie požiadavky.
ivka70 Vlani mi volala spravkyna dane na druhy den po elektronickom podani, mala som zle zadane cislo uctu. Cize spracovavaju velmi rychlo, elektronicke DP tomu pomohlo.
lukasma Dakujem za odpovede. Inak ak by niekto mal zaujem spracovat mi to DP (14 faktur, pausalne) za financnu odmenu tak mi pokojne napiste. Nech nad tym nesedim hodiny, pre uctovnika je to urcite malina.
kn-alka napíš lokalitu
lukasma Kosice, ale asi to je aj jedno, podat si to mozem sam len povyplnat to spravne
kn-alka tak ked si z Košíc, asi nebudeš hľadať účtovníka v Bratislave
lukasma Známy takto funguje bez problémov
ivka70 moze tak fungovat, ked maju dohodnute pravisl odovzdavania dokladov a pod.
Ale hladat uctovnika vo februari, ked si podnikal cely minuly rok ... je .. dost odvazne.
Nechces este pockat ..ku koncu marca sa hlada uplne najlepsie
lukasma Nehladam nijak aktivne, len som to spomenul, ze ak by niekto mal cas. Zas spracovat DP s pausalnymi a 14 fakturami si zvladnem aj sam, len mi to zaberie cas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kolko trva DU spracovat danove priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.