Zavrieť

Porady

Registrácia na dph v CR . Obrat 10 000 alebo 35 000 € ?

Ahojte. Dosť sa strácam ohľadom obratu. Mám úplne obyčajný e-shop a okrem slovenska dodávam tovar aj do čiech. Tento mesiac som v čechách dosiahla obrat 10 000 € . Som platca dph na slovensku podľa § 4 . Objednávky mam 99 % od fyzických osôb čiže obyčajných ludí. Teraz neviem ako to je musím sa registrovať v ČR na dph je tam obrat 10 000 alebo 35 000? Úplne sa v tom strácam. Aký je tam vlastne postup? Moc Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    https://www.superfaktura.sk/blog/zme...do-zahranicia/


    Do 30.6.2021 majú krajiny EÚ stanovené vlastné hranice obratu, od 1.7.2021 sa však zjednocujú a to za všetky štáty dokopy

    Od 1.7.2021 prichádza k zjednoteniu limitu obratu predaja tovaru na diaľku (po starom zásielkový predaj) vo všetkých štátoch EÚ na 10 000 EUR.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Daniela363 Dakujem. takže je potrebné sa registrovať v ČR ? nie je možne niečo ako regstrovať sa u nás niečo ako MOSS či ako sa to volá ?
    kn-alka však si klikni na odkaz, tam máš všetko popísané, aj ten MOSS
    Daniela363 Dakujem ten link som si ani nevšimla :-
    )
      zbaliť

    Registrácia na dph v CR . Obrat 10 000 alebo 35 000 € ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.