Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

1.11.2004 Vyšiel v zbierke zákonov zákon č. 582/2004, ktorý okrem iného upravuje aj daň z motorových vozidiel. Na stránke www.finance.gov.sk je už aj návrh tlačiva na daňové priznanie k dani z motorových vozidiel, ktoré by malo platiť od 1.1.2005.
Usporiadat
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

Velmi dakujem
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Tohto roku to prvý raz robým sama a tak sa chcem uistiť:
Daň z mot.voz. platím v Bratislavskom kraji podľa sadzieb minulého roku a na tlačivách r. 2005 , ale na aké číslo účtu?
Bratislavčania nemáte linku??? drsr mi dáko nechodí.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Prilepujem Bratislavu podla dan. uradov.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Pomôžte mi určiť prosím Vás úžitkové vozidlo (dodávku) v TP je písané
prevádzková hm. 1875kg
najväčšia prípustná hm. 3300kg
Takže bude to do 2T alebo 4T?
Je to teda tak do 15. treba podať a do 31. zaplatiť.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Do dan.priznania sa uvadza pri uzitkovych autach celkova hmotnost v tonach podla udajov z technic.preukazu.
Dan.priznanie sa podava do 15 dni odo dna vzniku dan.povinnosti. To znamena, ak to auto mate od 1.1.2006 v evidencii majetku, tak podat musite do 15.1.2006 a zaplatit do 31.1.2006. Ak vsak u vas nenastali zmeny oproti roku 2005, dan.priznanie nepodavas, iba zaplatis dan najneskor do 31.1.2006.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

sklenkova
Pomôžte mi určiť prosím Vás úžitkové vozidlo (dodávku) v TP je písané
prevádzková hm. 1875kg
najväčšia prípustná hm. 3300kg
Takže bude to do 2T alebo 4T?
Je to teda tak do 15. treba podať a do 31. zaplatiť.
Bude to do 2 t
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Všetky sadzby dane z motorových vozidiel prosím kumulujte tu:
http://www.porada.sk/t16772-dao-z-mo...na-r-2006.html
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Snazim sa dopatrat ku VZN, ale zatial marne.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Ďakujem jamajke za nitriansky kraj. Prebrúsila som čo sa dalo, ale som nič nenašla. Ešte raz ďakujem.
0 0
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

ahojte, podarilo sa mi nájsť na stránke mesta Nové Zámky
nové čísla účtov pre daň z motorových vozidiel platné od
1.1.2006 , dúfam že sa ešte niekomu zídu
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Na www.drsr.sk dnes (9.1.2006) zverejnili Všeobecné nariadenia všetkých VÚC ohľadne dane z motorových vozidiel - platné na r. 2006.
0 0
milan007 milan007

milan007 je offline (nepripojený) milan007

POZOR, páni a dámy, v § 96 zákona je celková hmotnosť zozidla súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti. V nových tech. preukazoch už nie je stanovená užitočná hmotnosť, preto je pre účely DzMV celkovou hmotnosťou najväčšia prípustná hmotnosť...
Naposledy upravil milan007 : 09.01.06 at 12:35
0 0
Helaa Helaa

Helaa je offline (nepripojený) Helaa

Otrokyňa
Vie mi prosím niekto poradiť, ako mám účtovať úžitkový automobil kúpený na úver, v hotovosti sa uhradilo 100.000.- sk a zbytok 173,700.- sa bude uhrádzať podla splátkového kalendára po dobu 36 mesacov / sme platcami DPH /. Zo 100,000.- si možem uplatniť DPH naraz ? Prosím o radu ?! Helaa
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Helaa
Vie mi prosím niekto poradiť, ako mám účtovať úžitkový automobil kúpený na úver, v hotovosti sa uhradilo 100.000.- sk a zbytok 173,700.- sa bude uhrádzať podla splátkového kalendára po dobu 36 mesacov / sme platcami DPH /. Zo 100,000.- si možem uplatniť DPH naraz ? Prosím o radu ?! Helaa
Si .
Takže presuň ten svoj príspevok do správnej témy.
0 0
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

Poradíte mi prosím od akej sumy sa platí daň z mot vozidiel štvrťročné a od akej mesačne?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

toni
Poradíte mi prosím od akej sumy sa platí daň z mot vozidiel štvrťročné a od akej mesačne?
Daň z motorových vozidiel sa platí ročne (resp. od vzniku daňovej povinnosti pre obdobie do konca roka). Ak prevýši ročná daňová povinnosť čiastku 50 tis. Sk, tak sa platí štvrťročne.
Na mesačné splátky DÚ "neukecáš" . Ibaže by Tvoja daňová povinnosť bola vyššia ako 250 tis. Sk ročne.
Menšia firma (tzv. "normálny smrteľník") nemá oporu v zákone. Štát (presnejšie VUC-ka, ako príjemca dane) - chce Sk vopred. S mesačnými splátkami súhlasí len u veľkých.
0 0
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

Ďakujem zase som o niečo múdrejšia
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

toni
Ďakujem zase som o niečo múdrejšia
Ak by sa Ťa týkal prípad, keď vyššie uvádzaná čiastka 50 tis. Sk sa dosiahne až v priebehu roka (napr. dokúpením vozidla), DU na žiadosť daňovníka povolí štvrťročné splátky.
... a ďakujem.
0 0
Didinko Didinko

Didinko je offline (nepripojený) Didinko

ani mne to nejde otvoriť
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak sa mi zmenili sadzby som nitriansky kraj, musím podávať nové daňové priznanie?alebo stačí iba zaplatiť do 31.1.2006.To priznanie podám do 15.1.2006?Ako to je?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať