Zavrieť

Porady

Kurzarbeit - polopate?

Ahojte, zachytila som info ohľadom kurzarbeitu, so mzdami som len nedávno začala, kvôli dcére s autizmom, ktorá už prácu nezvláda, a toto je pre mňa španielska dedina.

Treba mať podpísanú tú dohodu s kompletne všetkými zamestnancami? Ak by náhodou došlo k takej situácii, aby sme potom na nich mohli žiadať o tú dotáciu?

Keď sa teraz prihlásim do epobočky Sociálnej poisťovne, ten kurzarbeit mi automaticky doplnilo k trom zamestnancom, ale neviem, prečo len k trom? A prečo automaticky? Dá sa to niekde prednastaviť?

Vedeli by ste mi niekto "polopatisticky" vysvetliť, čo z toho pre mňa vyplýva, a čo treba ešte okolo toho vybaviť?

Dopredu nemožno vedieť, aká bude situácia, či nám náhodou nezatvoria prevádzku.

Ak dobre rozumiem, tak na tých zamestnancov, s ktorými je podpísaná táto dohoda, a v SP majú označený ten kurzarbeit, tak sa platia odvody "po novom" sa presunie to 0,5% na poistenie podpory práce v skrátenom čase?

Viete prosím niekto, ako to nastaviť v programe MRP?

Ďakujem Vám vopred za všetku pomoc..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Tyka sa to len zamestnancov - pravidelny prijem a dohodarov prihlasenych v SP kodmi pre DoBPS a DoPC

    U tychto musi byt spravne uvedene v RLFO - oddiel 5, ci su zamestnanci v pracovnom pomere (podla zakonnika prace) alebo statnozamestnaneckom pomere alebo inom pomere alebo ide o zmluvu o profesionalnom vykonavani sportu.

    Ak tam uz u niektorych je uvedene ano pri kurzarbeit, tak ten PP, ci sport boli vyznacene v RLFO v minulosti

    musite pomaly citat co pise SP na stranke a co pise v emailoch, je to celkom zrozumitelne, len treba citat to co tam je napisane a nie to co chcem citat ja
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janulka5595 Ďakujem pekne, máme všetkých zamcov pravidelný príjem, u nich je iba pri troch vyznačený kurzarbeit. Ako to opraviť v SP aby teda boli všetci, nakoľko všetci sú v prac. pomere podľa ZP.
    Máme aj dvoch na dohodu o prac.činnosti pravidelný príjem s uplatnenou výnimkou (dôchodci), ale u nich nám to neukazuje..
    avalik u zamestnancov na PP podať RLFO zmena, kde vyznacit - PP
    dohodari, bez zmluvy o sporte - nic

    tak to pise SP na stranke aj v emailoch - citat
    janulka5595 Mám to prečítané, len nerozumiem, nakoľko vo všetkých RLFO (prihláškach) bolo pri zamestnancoch na prac.zmluvu pravidelný príjem zaznačené, že je to pracovný pomer. U všetkých rovnako typ poistenej fo "1". U dohodárov typ poistenej FO "?" len otáznik. Ale už to financovanie kurzarbeit mi ukazuje "áno" iba pri poseldných troch najnovších PP.
    Jana Motyčková dohodárov sa to netýka
      zbaliť

    Kurzarbeit - polopate?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.