Zavrieť

Porady

Aka bude materska?

Prosim znale zakonov ci uvazujem spravne:
situacia c.1: mamicka na RD, dieta bude mat v 10/2022 3 roky, PP trva. Ak by teoreticky otehotnela kym bude mat dieta 3 roky, oznamila mu to mesiac vopred a poziadala zam. o vycerpanie 1 dna dovolenky bude mat max.matersku z tohto 1 dna?
situacia c.2 : ak by otehotnela po 10/2022 a ukocila by PP ratalo by sa jej potom do tych 270 dni platenia aj dni z ukonceneho pomeru? Prihlasila by sa na dobrov.poistenie.
Dakujem
9 komentárov     zbaliť
ivka70 situacia c.2 : ukoncila by PP pocas RD, bez jedineho odpracovaneho dna ci cerpania dovolenky?
topas103 ide o to ci by jej vysla max.materska ak by pred ukoncenim pp vycerpala 1 den dov.
ivka70 aku mala prvu matersku?
topas103 no ukoncila by pp bez cerpania dov.
topas103 to netusim bolo to z tohto prac.pomeru ktory chce ukoncit
Mila123 situácia1 sa robí vtedy keď ide do evidencie nezamestnaných na UPSVaR
topas103 to nepojde ma zivnost
topas103 prip.ak by pozastavila zivnost mohla by ist na max.podporu?
Mila123 napšte mi SS, uveďte presné obdobia zamestnania, DPO.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    situacia c.1, nie, materska sa pocita z prijmu z predchadzajuceho roka, to by mohla mat len v pripade, ze by to cerpanie dovolenky bolo napr. v decembri a materska v dalsom roku
    ale aky to ma zmysel, ked na potrvrdenie o materskej pocas zamestnania dostane rovnaku priemernu mzdu, akou by cerpala dovolenku? Ak tam nebude mat specialne odmenu ci zvysenie platu, nic sa nezmeni jednym dnom dovolenky.
    topas103 dakujem este p.mihal pise ze je takato moznost: ukoncit pp, zhruba do 1 roka otehotniet a potom sa prihlasit na dobrovolne poistenie a hned na druhy den ist na rizikovu pn( ma vyssi vek).tak by vysla max.materska?
    topas103 samozrejme tak aby jej dobrovolne poistenie bezalo tych 26 tyzdnov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.