Zavrieť

Porady

Aka bude materska dva mesiace po ukonceni rodicovskej dovolenky?

Dobry den,
prosim o radu, ako sa bude vypocitavat materska v tomto pripade:
Zamestnankyna robila za minimalnu mzdu, otehotnela, isla na matersku, potom rodicovsku dovolenku a teraz v auguste jej rodicovska konci, ale uz je tehotna a v septembri ma ist opat na matersku.
Z coho sa jej bude vypocitavat materska?
Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    z pravdepodobného vym.základu, z ktorého by sa platilo nem.poistenie za mesiac nástupu na md a ktorý mzdárka uvedie do potvrdenia pre soc.poistovnu, vid Zákon o soc.poistení § 57 ods.2 myslím druhá veta, ak teda v rozhodujúcom období, r.2011 nemá žiadny vym.základ (§ 57 ods.1 písm.a).
    zo sumy, čo uvedie mzdárka v SP vyrátajú pravdepodobný denný vym.základ, teda vydelia to číslom 30.

    Alana1 je offline (nepripojený) Alana1

    Alana1
    a ked je pocas rd skoncil pracovny pomer, tj ze nenastupi do prace pocas toho mesiaca do materskej? na mesiac ju nikto nikde v 7 mesiaci tehotenstva nezamestna....takze bude mat vobec narok na matersku ci bude brat len rodicak? dakujem

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Alana1 Pozri príspevok
    a ked je pocas rd skoncil pracovny pomer, tj ze nenastupi do prace pocas toho mesiaca do materskej? na mesiac ju nikto nikde v 7 mesiaci tehotenstva nezamestna....takze bude mat vobec narok na matersku ci bude brat len rodicak? dakujem
    Kedy jej skoncil pracovny pomer a kedy je predpokladany nastup na MD?

    Maja24 je offline (nepripojený) Maja24

    Maja24
    Dobry den, prosim o radu, ako postupovat. Som tehotna, v druhom mesiaci, termin porodu mam december 2012/januar 2013. Z akeho obdobia sa mi bude ratat materska? Zamestnana som posledne 4 roky nepretrzite. Minuly rok som dostavala minimalnu mzdu. Tento rok od februara mam hrubu mzdu 750 Eur. Je potrebne, aby ma zamestnavatel odhlasil jeden den a na druhy prihlasil, aby sa mi ratala materska z vyssieho platu? Pripadne ake su moznosti? Dakujem za odpoved

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Maja24 Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu, ako postupovat. Som tehotna, v druhom mesiaci, termin porodu mam december 2012/januar 2013. Z akeho obdobia sa mi bude ratat materska? Zamestnana som posledne 4 roky nepretrzite. Minuly rok som dostavala minimalnu mzdu. Tento rok od februara mam hrubu mzdu 750 Eur. Je potrebne, aby ma zamestnavatel odhlasil jeden den a na druhy prihlasil, aby sa mi ratala materska z vyssieho platu? Pripadne ake su moznosti? Dakujem za odpoved
    Samozrejme, moze ta zamestnavatel odhlasit a potom s vyssim vymeriavacim zakladom prihlasit, ale......podla mojich informacii taketo odhlasovanie a prihlasovanie s vyssimi odvodmi a naslednym nastupom na PN alebo matersku nahlasuju pracovnicky SP ako zneuzivanie socialneho systemu ....
    A este k tomu porodu- ak porodis tento rok,ak nastupis na MD tento rok, tak vymeriavaci zaklad budes mat minulorocny prijem, ak porodis ak nastupis na MD na buduci rok, tak VZ bude rok 2012 a ak sa chces odhlasit a prihlasit, tak musis mat 90 dni poistenia od prihlasenia do nastupu na MD, aby sa ti ratala materska z vyssieho VZ...
    Naposledy upravil macula : 24.05.12 at 11:28

    Maja24 je offline (nepripojený) Maja24

    Maja24
    macula Pozri príspevok
    Samozrejme, moze ta zamestnavatel odhlasit a potom s vyssim vymeriavacim zakladom prihlasit, ale......podla mojich informacii taketo odhlasovanie a prihlasovanie s vyssimi odvodmi a naslednym nastupom na PN alebo matersku nahlasuju pracovnicky SP ako zneuzivanie socialneho systemu ....
    A este k tomu porodu- ak porodis tento rok, tak vymeriavaci zaklad budes mat minulorocny prijem, ak porodis na buduci rok, tak VZ bude rok 2012 a ak sa chces odhlasit a prihlasit, tak musis mat 90 dni poistenia od prihlasenia do nastupu na MD, aby sa ti ratala materska z vyssieho VZ...
    Dakujem za radu. VZ zavisi od datumu porodu? Myslela som, ze je to od nastupu na matersku, prip. od terminu, kedy o nu poziadam. Lebo aj ked porodim v januari 2013, tak na matersku pojdem urcite este v roku 2012. Tych 90 dni by som splnila urcite, len teda neviem, ci to risknut, alebo nie..

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Maja24 Pozri príspevok
    Dakujem za radu. VZ zavisi od datumu porodu? Myslela som, ze je to od nastupu na matersku, prip. od terminu, kedy o nu poziadam. Lebo aj ked porodim v januari 2013, tak na matersku pojdem urcite este v roku 2012. Tych 90 dni by som splnila urcite, len teda neviem, ci to risknut, alebo nie..
    hop, opravujem- od terminu nastupu na MD zavisi VZ

    Maja24 je offline (nepripojený) Maja24

    Maja24
    macula Pozri príspevok
    hop, opravujem- od terminu nastupu na MD zavisi VZ
    tak tak, som si aj myslela.. aj tak vlastne neviem, ako sa rozhodnut. ale dakujem za rady

    Maja24 je offline (nepripojený) Maja24

    Maja24
    macula Pozri príspevok
    hop, opravujem- od terminu nastupu na MD zavisi VZ
    dakujem za spravu, neda sa mi odpovedat sukromne, pretoze mam este malo prispevkov. ale naozaj dakujem velmi pekne

    Aka bude materska dva mesiace po ukonceni rodicovskej dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.