Zavrieť

Porady

Daňový bonus na dieťa - nizky zdanitelny prijem + NCZD

Ahojte, potrebujem poradit ako postupovet pri nizkom zdanitelnom prijme pri podani danoveho priznania. Z potvrdenia od zamestnavatela:Vyska prijmu za cely rok 2021(mesiace 9-12) je 3 091,12 Eur, suma NCZD 1503,80, priznany a vyplateny danovy bonus 185,76 eura. Zvysok roka - zamestnanec evidovany na urade prace. V danovom vyplnam celu vysku NCZD 4 511,43 a vychadza mi preplatok na dani r.69- 222,91 a zamestnavatelom nespravne vyplateny danovy bonus r.62 -185,76. A nakoniec danovy preplatok r. 72 - 37,15 Eur. je to takto spravne?velmi pekne dakujem za odpoved
11 komentárov     zbaliť
veronikasad prečo uvádzaš zamestnávatelom nesprávne vyplatený DB ? Aká suma preddavkov bola zrazená zamestnávatelom ?
Lenka lienka program v ktorom nahadzujem dan. priznanie mi hodil DB do riadku 62 a tam pise ze je to zamestnavatelom nespravne vyplateny DB- mozno preto ze zamestnannec pracoval iba 4 mesiace v roku..preddavky na dan boli zrazene zamestnavatelom vo vyske 222,91 Eur.
Lenka lienka Cize preddavky boli zaplatene vo vyske 222,91 eur a piznany a vyplateny DB bol 185,76 zo strany zamestnavatela
veronikasad DB vyplatený zamestnávatelom kedy boli splnené podmienky, sa nevracia, aj keď nebola dodržaná podmienka ročného príjmu.
veronikasad V odd. III zaškrtni mesiace kedy bol DB vyplatený a v riadku 57 uveď nárok za tieto mesia ce a v r, 59 uveď sumu vyplatenú zamestnávatelom.
Lenka lienka ok, to je super a ked celkovy prijem bol nizsi ako NCZD, cize teoreticky nevznika povinnost zaplatit dan, nemali by sa uhradenne preddavky vratit zamestnancovi? Lebo cez program TAXA mi to robi zapocet 222,91-185,76=37,15( danovy preplatok)
Lenka lienka spravila som tak ako si mi poradila a teraz mi vysiel danovy preplatok 222,91 EUR takto by to teda malo byt spravne?
veronikasad Natvrdo to oprav tak ako som ti napísala. TAXA nevie že u zamestnávatela boli splnené podmienky. Celý zrazený preddavkok sa vráti ako preplatok.
veronikasad ano, tak je to v poriadku, len skontroluj či zamestnávatel vyplatil DB v správnej výške podla veku dieťaťa- A nezabudni dieťa uviesť v odd.III - len mesiace kedy bol DB vyplatený.
Lenka lienka super, velmi pekne dakujem za pomoc
Lenka lienka ano v ODD III. mam len mesiace kedy bol DB vyplateny, pozriem este tu sumu preistotu. dakujem este raz velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daňový bonus na dieťa - nizky zdanitelny prijem + NCZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.