Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    O ukončení PN rozhoduje ošetrujúci lekár, náhradu príjmu do 10 kal.dni platí zamestnávateľ, vypláca sa za kal.dni

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    PN sa počíta na kalendárne dni, takže si to zrátaj 5 dní, alebo 7 dní
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vasab Chcem len potvrdiť (prípadne vyvrátiť) názor, že kým mi to platí zamestnávateľ, mala by byť výhodnejšia čo najkratšia PN.
    kn-alka pre zamestnávateľa je určite výhodnejšie kratšia, pre zamestnanca je výhodnejšia vždy dlhšia PN
    kn-alka ak zamestnanec nepracuje cez vikend, zamestnávateľ mu platí 0€, ak má zamestnanec cez víkend PN, zamestnávateľ mu platí 25%, prípadne 55% - tak čo je výhodnejšie?
    vasab Prečo? Mám mesačný fixný plat. Ak som na PN dlhšie, dostávam dlhšie zníženú sumu (25% alebo 55%) Keď som na PN kratšie, dostávam zas dlhšie plnú sumu (100%). Nie je teda výhodnejšie byť na PN kratšie?
    veronikasad Mesačný plat sa ti kráti za pracovné dni, PN je platená za kalendárne.
    Víkendová PN mesačný plat neovplyvni
    kn-alka vasab - pýtal si sa na víkend, cez víkend ťa zamestnávateľ neplatí


    Ak ukončíš PN v piatok, budeš mať plat za 15 prac. dní napr. 500€ a za PN napr. 100€.
    Ak ukončíš PN v nedelu, budeš mať plat za 15 prac. dní napr. 500€ a za PN napr. 120€

    Jasnejšie ti to už vysvetliť neviem.
    vasab Ďakujem.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Peňažne je výhodnejšie byť DPN 7 dní. Prvé tri dni je 25% z DVZ, potom už 55ˇ%.(najviac 10 KD)

    Čo je výhodnejšie pri krátkodobej PN. Vypísať sa z PN v piatok (5 dní), alebo v nedeľu(7 dní).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.