Zavrieť

Porady

Platba kartou v eshope a jej účtovanie

Dobrý deň, je tu niekto, kto účtuje eshop, konkrétne platbu kartou za tovar? Potrebujem poradiť, ako zosúladiť objednávkový systém s účtovným programom Pohoda. Ide mi najjednoduchší spôsob účtovania, najlepšie bez zálohových faktúr..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Používame CardPay, pri platbe ako variabilný symbol použijeme číslo objednávky, po zaplatení vygenerujeme faktúru, v ktorej nastavíme tiež ako variabilný symbol toto číslo objednávky. Banka pripisuje jednotlivé platby samostatne so stanoveným variabilným symbolom. Do Pohody importujeme faktúry z e-shopu, ktoré sa automaticky aj zaúčtujú. Do Pohody importujeme výpis z banky, v ktorom sa pohyby na základe zodpovedajúceho variabilného symbolu automaticky spárujú s faktúrami a zaúčtujú.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dianao Mne ide o to vystavovanie faktúr. Ako postupujete, ked zakazník zaplatí za tovar napr. dnes, ale tovar odoslete o tri dni? Vystavíte faktúru, ked odosielate tovar a dátum daňovej povinnosti je deň úhrady, respektíve deň informácie o úhrade, čo býva skôr ako samotné pripísanie? Lebo v takomto prípade je pohyb v banke skôr ako vystavená faktúra. Alebo vystavíte daňový doklad k úhrade v ID a potom o tri dni faktúru s odrátanou zálohou?
    Onko Faktúru generujeme v momente uskutočnenia platby kartou, úhrada príde najskôr nasledujúci deň, balík sa môže odoslať aj neskôr a dodať (prevziať zákazníkom) aj o týždne neskôr. Určite nemá zmysel sledovať skutočný deň zaplatenia alebo dodania a tomu prispôsobovať faktúry. Termíny, ktoré určuje zákon, sú najneskoršie prípustné, daňový úrad sa určite nebude hnevať, ak dodanie zdaníte skôr, než je nevyhnutné.
    Dianao A vystavujete teda klasickú faktúru v agende Vydané faktúry? A ked nemáte tovar na sklade? My posielame tovar neskôr viac menej kvoli tomu, že nemáme tovar na sklade...a samozrejme aj večerné objednávky idú na druhý deň. A keď si to zákazník rozmyslí a vraciate platbu? Vystavíte storno doklad? A čo firemné faktúry? Máte aj zahraničie?....bože mám veľa otázok, môžem Vám poslať súkromnú správu?
    Dianao Včera som ešte písala, asi som neodoslala :-) ... čo v prípade, keď nemáte tovar na sklade? Alebo nepracujete v Pohode so skladom?
      zbaliť

    Platba kartou v eshope a jej účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.