Zavrieť

Porady

Minuloročné chyby v JÚ

Dobrý deň,

1. ako mám zaúčtovať dotáciu pokladnice, keď 31.12.2020 vybral SZČO peniaze z účtu a v bankovom výpise to bolo uvedené až 4.1.2021, čiže mi chýba zaevidovaná priebežná položka v roku 2020.
2. papiere s pokutami z daňového úradu mi SZČO priniesol až koncom januára, takže som ich nezaevidovala do záväzkov v decembri 2020.

Môžem to všetko zaevidovať do roku 2021, keďže platby boli vykonané až v tomto roku?

Neznášam keď nájdem chyby minulého roka, lebo mi príde, že som to odflakla, pritom som strávila mesiace za PC

Vopred ďakujem za rady.
Mila123 1. a čo tak osobná spotreba? toto rieši.......
a ak budú € chýbať k 04 01 2021 tak zase vklad do P....možno niekde inde by bolo dobré poopraviť osobnú spotrebu tak, aby ste v P nebola v mínuse....
2. na doklady si napíšte, (pre seba dátum doručenia) a zaevidujte ich v roku 2021...... nie sú to také strašné chyby, nemajú žiaden vplyv na daňový základ.....
ak by Vám nedal sankcie z DU, zaplatil by ich z iného účtu ani o nich neviete.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Minuloročné chyby v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.