Zavrieť

Porady

&60 ZP a odstupne

Chcem sa opýtať keď dám ukončenie PP dohodou, neuvediem dôvod, dáva sa odstup e?
veronikasad Kto sa ukončenie? Zamestnanec alebo zamestnávateľ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Na žiadosť zamestnanca dôvod musí zamestnávateľ uviesť
    tigy Áno, to viem, vychádzam zo zadania otázky, že dotyčná/ý sám chce ukončiť PP bez uvedenia dôvodu...
    Uvedenie dôvodu tiež ešte automaticky nezakladá právo na odstupné, iba ak by išlo o dôvod vymenovaný v §76 ods.2.
    AdaKun noo skor to bolo tak myslené, že firma chce dať zamestnancovi ukončenie dohodou, tak aby sme nemuseli dať odstupné, takže keď sa so zamestnancom dohodneme, dôvod neuvedieme v dohode, a ani on žiadosť o ukončenie nedá, kedže firma mu dáva ukončenie, tak v tom prípade by sme nemuseli platiť odstupne? Ale keby sme tam už uviedli dôvody podľa menovaných § tak by sme už museli to mi je jasné. Dobre tomu rozumiem teda?
    ivka70 A preco by to ten zamestnanec mal takto urobit? Isiel by sam proti sebe, ak by taku dohodu od zamestnavatela podpisal.
    Tweety Stručne, chcete s ním vybabrať. Treba postupovať zákonne. Ak existujú zákonné dôvody(§63),treba ich v Dohode uviesť.
    AdaKun no to ja viem ze treba ist podla zakona, .... ale ja nie som majitel ani konatel firmy...dakujem za odpovede, nakoniec sa s ním majitel dohodol ...
    Tweety A neprezradíš ako?
    AdaKun tak, že ho nateraz ešte nechal v stave
    Tweety asi najlepšie riešenie
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.