Zavrieť

Porady

Jednotkové množstvá v obchode

Kto mi vie poradiť podľa akého zákona musia byť pri jednotlivých tovaroch uvedené na cenovkách ceny v jednotkových množstvách.
Teda neviem či som sa vyjadrila správne: pokiaľ mám na predajni farbu 7,5kg musí byť uvedená cena za 1kg.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Ďakujem Denda idem ho pohľadať.
    Aby som teda upozornila aj iných majiteľov obchodov v našom regióne to kontroluje SOI a rozdáva pokuty.
    Nevie mi niekto poradiť software na takéto niečo?Ako to riešite v praxi?

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Z hore uvedeného vyplýva, že uvádzať jednotkové ceny za 1l, 1 kg, 1 m2 majú už a pekne dlho prakticky všetky predajne predávajúce tovar, okrem služieb (aj menšie ako 150 m2)... ???

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Z hore uvedeného vyplýva, že uvádzať jednotkové ceny za 1l, 1 kg, 1 m2 majú už a pekne dlho prakticky všetky predajne predávajúce tovar, okrem služieb (aj menšie ako 150 m2)... ???
    Zakon 250/2007 Z.z.
    z 9. mája 2007

    o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. ................... tutoľa som to hľadala a nenašla ...

    Vie niekto viac? Budem vďačná

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    Prosím vás o radu. Na cenovkách uvádzam dve ceny. Cenu za kus tovaru a cenu za kilo tovaru. Musím obidve tieto ceny uvádzať aj v EUR alebo stačí len cena za kus? Ďakujem krásne za odpovede.

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    Pokiaľ mám správne informácie tak takto:

    Predajná cena v SK aj v EUR - zaokrúhľovanie matematicky na 2 desat.miesta
    Jednotková cena v SK aj v EUR - na 3 desat.miesta
    Naposledy upravil Cecilia : 03.08.08 at 10:13

    leti je offline (nepripojený) leti

    leti
    Mohli by ste mi prosím vysvetliť ako to je vlastne s jednotkovou cenou?Našla som si zákon 387/2007,ktorý nahrádza už neplatný 545/2002.Hovorí sa tam o tovare,ktorý sa váži,alebo meria v prítomnosti zákazníka .A v obchodoch som videla označenú aj pastu na zuby.Konkrétne máme maloobch.predajňu aj s autochémiou,autodrogériou,olejmi balené orig.od dodávateľa.Musím aj tieto ceny prerátať na jednotkové?Ďakujem.

    Zuzina je offline (nepripojený) Zuzina

    Zuzina
    Prosím vás, a ako je to vo veľkoobchodoch? Je nutné uvádzať jednotkové množstvá aj tu? Mne to tak sedí, že nie, ale aby sme sa nekopli...

    Jednotkové množstvá v obchode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.