Zavrieť

Porady

Napustaci ventil

Zdravím, chcem sa opýtať, či v napúšťacom ventile je potrebné to malé sitko na zachytenie nečistôt. Veľmi často sa upchával a pravdupovediac mi došla trpezlivosť to stále meniť. Namontovala som to bez neho, zatiaľ nie je žiadny problém, akurát je napúšťanie hlučnejšie a píska to. Nemôžu vzniknúť nejaké problémy z dôvodu, že tam to sitko nie je? Za každú radu ďakujem.
Chobot Napúšťací ventil čoho?
zuzana321111 Wc nadrzky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    No, keďže sa ti upchávalo sitko, to znamená, že máš špinavú vodu. Čo nezachytí sitko, tak to môže poškodiť samotný ventil - upchať, alebo ak je to piesok, tak vydrať.

    Zvyšok WC (splachovač, WC misa) by to nemalo ovplyvniť, tam nečistota nevadí .
    mari2x WC misa je na nečistoty aj tak denne trénovaná !
    misoft WC misa - áno! Ale ventil, ktorý nádržku napĺňa - ten nie!

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Nemôžu vzniknúť nejaké problémy z dôvodu, že tam to sitko nie je?
    pravdupovediac mi došla trpezlivosť to stále meniť.
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    Samozrejme že problémy nastanú keď sa ti neuzavrie ventil z dôvodu vniknutia nečistôt do mechanizmu ventilu a voda ti bude nepretržite tiecť. Sitko stačí pod tečúcou vodou vyčistiť.
    pavol54 Keď som robil vodovod tak vodári mi odporučili namontovať hneď na vstupe filtračné sitko. Ja že však voda z verejného zdroja, voľakedy na domácej studni som nepotreboval. Dobre radili, dokonca mám aj pred kotlom pravidelne raz ročne čistím, je tam toho dosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.