Zavrieť

Porady

Príspevok na rekreáciu - stravovanie mimo ubytovacieho zariadenia

Dobrý deň, zamestnankyňa predložila 1 faktúru vystavenú ubytovacím zariadením len za ubytovanie v chate (neposkytujú tam stravu), ale má na nej uvedené, že stravovanie poskytované v Kolibe XY a potom má doloženú 2. faktúru z tejto koliby, ktorú prevádzkuje niekto iný, vystavenú na jej meno s uvedením termínu stravovania, ktorý sa zhoduje s termínom pobytu. Je možné toto uznať, viem, že v usmerneniach FS SR sa píše, že to má byť v jednom zariadení, ale zase sa tam tam píše aj to, že z toho musí byť zrejmé, že to súvisí s ubytovaním, čo v tomto prípade mi príde zjavné. Stretli ste sa s týmto niekto?

Alebo neviete mi poradiť e-mailový kontakt na Finančnú správu SR ohľadom príspevkov na rekreáciu, neviem to na ich webe nájsť, resp. vyznať sa v tom.
Naposledy upravil Lenka3486 : 13.09.22 at 08:05
kn-alka na stránke fin.správy máš predsa číslo na infoliku, tam zavolaj
Lenka3486 práveže som chcela písomné stanovisko a z tej infolinky sa ani nevyznám, kde by som tú tému zaradila, akú voľbu volať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lenka3486 Odpoveď z FS SR: Výdavky za stravu je možné považovať za oprávnené výdavky podľa § 152a ods. 4 písm. c) ak z predložených dokladov je možné jednoznačne určiť, či stravovanie v inom zariadení súviselo s ubytovaním, t. j. ak z účtovných dokladov je zrejmé, že stravovanie v rámci rekreácie zabezpečilo ubytovacie zariadenie u iného poskytovateľa stravovacích služieb, v tom prípade zamestnávateľ by mohol tento výdavok považovať za oprávnený.
    Splnenie ustanovených podmienok zamestnávateľ sám posúdi doklady na základe údajov v nich uvedených.
    Karin87 Ďakujem veľmi pekne za zverejnenie

    Príspevok na rekreáciu - stravovanie mimo ubytovacieho zariadenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.