Zavrieť

Porady

Prevádzkovanie ubytovacieho zariadenia

Kúpila som spolu s priateľmi unimobunky (každý jednu), ktoré sa dajú prenajímať ako ubytovanie v reakreačnom stredisku. Je lepšie prevádzkovať toto "ubytovacie zariadenie" spoločne na živnosť, alebo každý zvlášť ako súkromná osoba. Pri prevádzkovaní na živnosť by som s každým podpísala zmluvu o nájme. Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja sa prikláňam k verzii prevádzkovania ako súkromná osoba a to každý zvlášť. Pokiaľ by to bolo na živnosť potrebuješ mať na prevádzkovanie ubytovacieho zariadenia vzdelanie, máš vyššie prevádzkové náklady a pod. Pokiaľ si unimo bunky budete každý zvláť dávať do nájmu máte možnosť uplatniť si paušálne výdavky vo výške 40% + je tam nezdaniteľná čiastka, ktorá sa nezdaňuje.

    ucitel je offline (nepripojený) ucitel

    ucitel
    Ďakujem za radu. Tiež som si to myslela a ty si mi to len potvrdila. Ešte by som ale potrebovala vedieť, či si naozaj môžem uplatniť len 40% paušálne výdavky alebo môžem použiť aj preukázateľné výdavky.

    ekovm je offline (nepripojený) ekovm

    ekovm
    Chcela by som sa spýtať, ak s.r.o. plátca DPH prevádzkuje ubytovacie zariadenie, vystavuje pokladničné doklady rozpísané na DPH alebo faktúry? Potrebuje registračnú pokladňu? / ide iba o ubytovanie v apartmánoch/
    A ešte by som sa spýtala, aký je dátum dodania služby ak nám príde rodinka napr. od 01.08. do 10.08.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    ucitel Pozri príspevok
    Ďakujem za radu. Tiež som si to myslela a ty si mi to len potvrdila. Ešte by som ale potrebovala vedieť, či si naozaj môžem uplatniť len 40% paušálne výdavky alebo môžem použiť aj preukázateľné výdavky.
    Môžeš použiť buď paušálne výdavky alebo preukázateľné. Je na Tvojom zvážení čo sa oplatí lepšie.

    Prevádzkovanie ubytovacieho zariadenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.