Zavrieť

Porady

Uloženie Excelovského súboru - aktuálny dátum v názve súboru na základe podmienky, export Excelovského súboru do Wordu a jeho editácia ešte v Excelovskom makre

Ahojte,
potreboval by som poradiť ako zadefinovať podmienku do makra v Exceli - chcem ukladať súbor s dátumom:
v aktuálny deň do polnoci teda napríklad nech sa mi to ukladá ako aktuálny dátum, ale po polnoci, teda na druhý deň už to musím riešiť že je to akože za včera a nech to má včerajší dátum.
Doteraz som používal vynikajúcu formulku ktorú ste mi tu a aj inde poradili, tá však nerieši prechod cez 24 hodín..
Príklad tu:

a = Sheets("XX").Range("A1").Text
FJmeno = Sheets("XX").Range("A2").Text
FDoplnok = Sheets("XX").Range("A1").Text
b = FJmeno & FDoplnok & Format((Now() - 1), "_dd.mm.yyyy")
Sheets("XX").Select
soubor = "Y:\XX\XX\XX\XX\XX\XX\" & b & ".xlsm"
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=soubor

Ďalej tento súbor exportujem do Wordu, ale potreboval by som exportu zadefinovať nech mi aspoň okraje nastaví na úzke pretože mi to bunky rozhadzuje a v nastavení strany na výšku sú niektoré bunky za pravým zobraziteľným okrajom.
Na export používam toto:

'Sub export_excel_to_word()
Set obj = CreateObject("Word.Application")
obj.Visible = True
Set newObj = obj.Documents.Add
ActiveSheet.UsedRange.Copy
newObj.Range.Paste
Application.CutCopyMode = False
obj.Activate

Ďakujem všetkým ktorí si nájdu troška času, prílohu dám neskôr, neviem to zatiaľ ani vložiť do rubriky Excel, nejako zvláštne sa mi v poslednom čase po prihlásení zobrazuje stránka Porady.

Ešte raz vďaka
Naposledy upravil sances : 29.09.22 at 09:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Uloženie Excelovského súboru - aktuálny dátum v názve súboru na základe podmienky, export Excelovského súboru do Wordu a jeho editácia ešte v Excelovskom makre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.