Zavrieť

Porady

účtovnictvo občianskeho združenia - celkový sumár informácií

Dobrý deň,
dlho snorím na tomto webe, ale nikde som nenašiel ucelené informácie čo všetko treba k účtovaniu pre OZ. začinam byť z toho nešťastný.
Som ZŤP (vozíčkar). mám občianske združenie ktoré som si zaobstaral na príjem 2% z daní aby som si zafinancoval kúpu noveho inv. vozíka. a neskor dalších pomôcok.
Začiatkom roka som vložil na účet OZ 60 eur, aby banka mala z čoho sťahovať poplatky, kym nezačnú chodit podiely z daní.
teraz som z toho účtu zaplatil faktúru za nový vozík.
..a začínam riešiť účtovnictvo. nebudem tam mať žiadne iné príjmy, len tie 2%, verím že opakovane, každy rok niečo vyzbieram.
zdá sa mi finančne nevýhodné platiť nejaké mesačné paušaly účtovníkovi (čke), ked na účte bude len zopár finančných obratov.
- stačí mi viesť peňažný denník?
- je nutné viesť aj knihu záväzkov a pohľadavok?
- stačí ked to budem mať v exceli, v tabulke, ktorú som našiel tu, na Porada.sk?
- treba ten peňažný denník niekam odvzdávať na konci roka alebo tak nejak?
- treba danovému úradu dokladovať, že som tie 2% minul? ak áno, tak v akej podobe? nejakú vytlačenú uzávierku? ku koncu roka alebo kedy?
- alebo netreba robiť nič, nikam nechodiť, stačí si to doma evidovať, viesť napr. ten denník a čakať na prípadnú daňovú kontrolu?

bol by niekto z vás odborníkov ochotný poslať mi vzor vyplneného PD, aby som vedel kam čo písať?
napr.
26.11.2021 vklad na účet na poplatky 60 eur (dajme tomu že členské)
3.12.2021 poplatok za vedenie účtu 5 eur
3.12.2021 poplatok za debetnu kartu 1.30
7.6.2022 príjem na účet z 2 % 56,78 eur
atd
9.10.2022 uhrada za inv vozik 1000 eur..

veľmi by mi to pomohlo

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať