Zavrieť

Porady

ako sa vypočítava podpora v nezamestnanosti ?

ahoj , chcel by som sa spýtať akým presným vzorcom sa vypočítava podpora v nezamestnanosti ? jasné sú mi tieto veci : posledné 4 roky 2 roky byť poistený , "teda mať odpracované" (730 dní) 50% miezd za posledné 2 roky ... ale , príklad : zamestnanec je zamestnaný nepretržite 24 mesiacov , bez pracovnej neschopnosti...takže jednoduchý výpočet : zráta si mzdy za 24 mesiacov , vydelí 2 (50%) = výška podpory v nezamestnanosti ... čo ale v prípade , ak zamestnanec bol počas trvania pracovného pomeru práceneschopný niekoľko mesiacov ... ? čo sčítava ak mesiace počas PN nemal mzdu , ale poberal nemocenskú dávku ? teda v mesiace keď bol práceneschopný mal vymeriavací základ od zamestnávateľa 0€ nemal ani výplatné pásky... ako sa v takomto prípade prepočítať k aspoň predpokladanej výške podpory v nezamestnanosti ? je to tak pre mňa komplikované , že ani neviem ako to presne opísať ... ďakujem za rady a odpovede ... :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tie dni, kedy poberal nemocenské, sa z výpočtu vylúčia, nepočítajú sa vôbec - ani dní a ani VZ, keďže tam žiadny nebol
    Spočítas len mzdu a dni bez PN v posledných 2 rokoch pred evidenciou .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    carolitos teda dajme tomu s posledných 2 rokov bol zamestnanec práce neschopný v súčte dajme tomu 6 mesiacov , zostáva už len 18 mesiacov a za to obdobie sa zrátava mzda ? teda 18 x mzda , delené 18 ? a čo v prípade mesiacov keď pracovná neschopnosť bola ukončená a zamestnanec odpracoval zvyšné dni v mesiaci a mal neúplnú mzdu vzhľadom tomu , že bol práceneschopný , teda dajme tomu mal mzdu za daný mesiac len 150€ započítava sa aj takýto mesiac medzi mesiace PN , alebo už aj keď bol pol mesiaca na PN , je to už plnohodnotný mesiac , čo sa výpočtu týka ?
    ivka70 Ano, pocita sa len z tych 18 mesiacov, ale pocitaju sa kalendarne dni, nie mesiace. Aj VZ ti SP vypocita na den.
    Takze napr. ak v mesiaci pracoval do 5. a potom bol PN od 6. a do 5. zarobil 150 eur, tak sa pocita 150 eur a 5 dni.
    carolitos ďakujem
      zbaliť
    carolitos :-D áno , čítam , evidentne som nechápavý , asi by som to potreboval nakreslené , ale ďakujem .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Spocitaj mesačne vymeriavacie základy spravidla hrubá mzda za posledných 24 kal.mesiacov a vydelis počtom kal.dni bez PN = DVZ.
    Dávka v nezamestnanosti je 50% DVZ a vypláca sa za kal.dni
    veronikasad Keby si nemal žiadnu PN, súčet budeš deliť 730

    ako sa vypočítava podpora v nezamestnanosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.