Zavrieť

Porady

Verejná sprava

Pracujem vo vedúcej funkcii,na mne zverenom úseku mam záujem vykonávať 0.25 úväzok ako pomocný pracovník.Nie je to v rozpore so zákonom o verejnej službe-podriadenost a blízka osoba?
misoft To akože chceš byť sama sebe nadriadenou i podriadenou? Nelogické! Neprípustné! Veď pri práci vo verejnom záujme je § o NEPRÍPUSTNOSTI/ZÁKAZU podriadenosti blízkych osôb. Takže ty - ako vedúca nemôžeš byť sebe podriadenou!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Je to potrebné predrokovať so zamestnávateľom. Ak je pracovná pozícia vytvorená, nemôže to byť problém. Vedúci zamestnanci mávajú takéto úväzky najmä na ťažko obsádzaných miestach.
    pozri aj tu
    https://www.sszp.eu/wp-content/uploa...urilJ__f4a.pdf
    misoft - ona sa pýtala na niečo iné. Podľa mňa - je nelogické, aby vedúca určitého úseku verejnej správy bola šéfkou sama sebe pre 1/4 úväzok na tom istom úseku ver.správy. To bude sama sebe prideľovať prácu? Určovať náplň práce? Neviem si to predstaviť - príde o 8:00 do práce ako vedúca, o 10:00 sa prepne do módu pom.pracovník a ako vedúca má prestávku do 11:00 a po tej dobe je znova vedúca.
    Mária27 Náplň práce je určená pri schválení pozície. Ako pomocný pracpvník bude vykonávať to, čo jej povie zodpovedný pracovník, ktorému pomáha.
    Poznám dosť takých prípadov, keď vedúci poobede skončili a navečer došli vypomáhať na pár hodín na systemizované pracovisko. Može to byť napr. aj v podateľni na zvyšné 2 hodiny po pracovnej dobe stáleho zamestnanca. Dôležité je schválenie zamestnávateľom. Ja som chodila tiež, ale príležitostne a zadarmo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.