Zavrieť

Porady

Posun pracovného času

Ahojte, pracovná doba je od 7:30 do 15:30. zamestnanec do práce dochádza a kvoli autobusu chodí 7:45 a odchádza 15:15, v podstate 30 min. nemá odpracovaných každý deň. Doteraz si to strhol z nahradného voľna, ale už nemá ani náhradné voľno, ako to riešiť? Zamestnávateľ mu nechce dať pružný pracovný čas. Jedná sa asi o 3 mesiace, kým si zasa nezačne zbierať nahradené voľno.
Skrátiť mu úväzok na 3 mesiace alebo sa dohodnúť na posunutí pracovnej doby na 7:45 a 15:15 - dodatkom k pracovnej zmluve?
Ďakujem.
veronikasad Aký to fond pracovného času na dohodnutý v pracovnej zmluve?
tyntyn 7,5 hod. denne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze si poziadat o neplatene volno ...v pripade pol hodiny denne to ani nehlasite do poistovni. Len sa mu adekvatne skrati mesacna mzda (alebo menej zaplti hodinova, podla toho, aku mzdu ma)
    Alebo tam kazdy tyzden raz ostat do 17:15, aby si tie hodiny nadpracoval.
    Zavisi aj od zamestnanca, co chce.
    Zmluvu by som kvoli 3 mesiacom nemenila.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tyntyn Prikláňa sa k skráteniu úväzku, lebo o inej možnosti nevie.....ale to sa mi zdá prehnané.... radšej by som mu len posunula pracovnú dobu dodatkom k zmluve
    Negoce máte v pracovnej zmluve presne dohodnutú pracovnú dobu?
    veronikasad Čo rozumieš pod posunutím?
    tyntyn nie, nemáme uvedený pracovný čas, že od 7:30 do 15:30 ...iba že týždenný prac čas je 37,5 hod. +0,30 min. obed
    kn-alka ... kľudne môže mať denne pol hodinku neplatené voľno
    tyntyn neplatené voľno je na rovnakom princípe ako skrátený úväzok?
    ivka70 v postate ano, lebo to krati mzdu o hodiny neplateneho volna ..... treba na to od neho len ziadost a od zamestnavatela schvalenie.
    tyntyn ďakujem všetkým za odpovede
      zbaliť

    Posun pracovného času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.