Zavrieť

Porady

preclenie tovaru z Anglicka spoločnosťou DHL

Dobrý deň,
poprosím o radu..spoločnosť DHL nám preclila tovar z Anglicka, zatiaľ sme od nich obdržali faktúru a colný výmer, kde je ako deklarant uvedená DHL..zvyčajne preclievame cez colnicu sami, takže si aj colný výmer uhrádzame sami..DPH máme teda v colnom doklade, ktorý účtujeme na základe platobného príkazu/výmeru od Colnice..mňa zaujíma ako si odpočítam daň z dokladov od DHL, keďže vo výmere je ako deklarant DHL? vopred ďakujem, snáď sa z toho nejak vymotám, lebo som už dopletená..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    My sme nedávno tiež preclievali tovar z Anglicka, cez Slovak Parcel Service (SPS).
    Na JCD je ako príjemca naša firma, ako deklarant je SPS.
    Colný dlh zaplatil SPS za nás a poslali nám potvrdenie o úhrade. Na faktúre nám ten colný dlh prefakturovali spolu so službami colnej deklarácie.
    Podkladom pre odpočet DPH je pre mňa JCD + potvrdenie o úhrade colného dlhu od SPS.

    KROS k tomu má aj návod na zaúčtovanie:
    https://www.kros.sk/faq/13103/

    Preclievali sme ale už aj tak, že hoci nám tovar tiež preclila prepravná firma ako deklarant, colný dlh sme zaplatili colnému úradu priamo my (na základe výmeru od deklaranta) a deklarant nám potom vyfakturoval už len služby colnej deklarácie.

    preclenie tovaru z Anglicka spoločnosťou DHL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.