Zavrieť

Porady

založenie s.r.o. a počiatočne stavy v omege

Ahojte, už som zúfalá. Prelúskala som celú poradu a zatiaľ som odpoveď nenašla. Dufam, že mi poradíte.

Založili sme novú s.r.o. Zápis do OR 29,11,2022. Účtujem v omege.
Do ID (otváracia súvaha) som zadala do otvorenia
1. upísané imanie 9000 353/411
2. splatenie vkladu 9000 211/353
3. zriaďovacie náklady 12 381/365

Dalšie účtovanie bolo
1. preúčtovanie zriaďovacích nákladov 12 518/381
2. vrátenie vkladu spoločníkovi 12 365/211

Faktúra od firmy, ktorá nám ju zakladala, bola vystavena 7,12.2022, takže som ju nahodila ako normálnu faktúru, keďže fima už existuje. Chcem ju uhradiť v hotovosti a v pokladni nie sú žiadne peniaze. Otváracia súvaha sa nemá podla Omegy zahrnať do saldokonta.. Ako teda dostanem 9000 eur do pokladne? V otváracej súvahe sú...

Ešte doplním, že keď som splatenie vkladu správcovi 211/353 dala do PPD a teda to už nebolo v otvorení, dostala som peniaze do pokladne, ale v otváracej súvahe bol celkový majetok len 12 eur. ZI síce upísané bolo, ale nebolo nič splatené...

Ako to má byť správne?

Ďakujem za každú odpoveď...
Naposledy upravil galerka : 09.12.22 at 18:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    veď normálne posuň doklady vašej účtovníčke. tajne dúfam, že to nie si ty. lebo zakladanie firmy je vzorový príklad z hocijakého kurzu účtovníckeho či nebodaj školy. účtovníctvo zas tak veľa nestojí. každý nech sa venuje tomu, čo vie.
    galerka Vďaka aj za takú odpoveď. Ja zas tajné dúfam, že vaša podráždená odpoveď bola len dôsledkom namáhavého týždňa a vo svojej podstate ste milý človek. Pekný večer.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Keďže sa počiatočné zápisy pri otvorení s.r.o. účtujú cez ID, tak samozrejme, že v pokladni žiadne peniaze nebudú. Do pokladne ich dostanete tak, že cez Číselník zadáte počiat. stav 9000 Eur a hotovo.
    galerka Ďakujem.

    založenie s.r.o. a počiatočne stavy v omege

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.