Zavrieť

Porady

kondenzácia v rekuperačnom potrubí

Máme dom v stave keď sú 3 mesiace nainštalované potrubia rekuperácie, ale jednotka ešte nie je nainštalovaná. Dom má zateplené steny, ale nie strop. Plastové flexi potrubie je vedené v strope nad sadrokartónom, uchytené o záklop z dosiek. Dole sa kúri na 20 stupňov, hore na povale je chladnejšie (keď bolo vonku 5st, bolo na povale 10st, keď mrzlo, neviem presne koľko) Obávam sa, či sa nemohol vytvoriť v poslednom období v potrubí kondenz a teda plesne.
Aký je váš názor? Nemám predstavu, aký musí byť teplotný rozdiel na vnútornej a vonkajšej strane potrubia, aby sa tvoril kondenz. Teoreticky je potrubie v teplej zóne, ale od studeného povala ho delia iba dosky aj so špárami.
Začal som riešiť kondenz teraz, lebo nastal problém na podstrešnej fólii, keď vyzrážaná voda teraz po mrazoch vyslovene stekala po podstrešnej fólii a na fasáde pod krokvami sa tvorili mokré mapy. Znížil som teplotu na vykurovaní, pokiaľ nezateplíme strop, ale tiež neviem, čo je lepšie pre to potrubie - keď sa kúri na 20 st, alebo napr. na 10.
Usporiadat
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

dobre je ak kúriš tak, aby vnútri / na vnútornej stene trubky NEBOL rosný bod
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Wanidan Wanidan

Wanidan je offline (nepripojený) Wanidan

To viem, ale netuším pri akej teplote to tak je. Myslel som, že keď sa kúri na 20st, bude aj hore medzi sadrokartónom a doskovým záklopom (kde sú trubky) toľko, keďže teplo stúpa hore. Lenže tým, že dosky majú medzi sebou špáry, asi sa tam toľko neudrží.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať