Zavrieť

Porady

Som v zahraničí a dostal majl od polícii - Predvolanie za účelom podania vysvetlenia

Dobrý deň,
dobrý deň, dostal som Predvolanie za účelom podania vysvetlenia od polícii na majlovu adresu. Ide o Priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

Už som niekoľko mesiacov sa nachádzam v zahraničí a neviem kedy vrátim sa naspäť.

Či je to zákonné dostať predvolanie majlom? А, čo musím robiť?

Vopred krásne ďakujem za poradenstvo!
10 komentárov     zbaliť
misoft A ako inak sa s tebou skontaktujú? Listom? Nie si doma, neberieš. Telefónom? Cudzie číslo - neudvihneš.
Skontroluj si hlavičku e-mailu a môžeš im odpovedať, že neprídeš, lebo si pracovne mimo republiky.. a basta.
Alleman Ďakujem krásne za odpovede! Dostal som správu asi z policajného majlu o.....@minv.sk a bolo to cez Vianoce 25. Decembra. Aj dátum, ktorý tam je uvedený – 25.Decembra. Ten policajt mi pred tým volal 24.Decembra a sa snažil vypýtať odo mňa moju emailovú adresu, ale som ju nepovedal. Aj policajt chcel by aby som prišiel ku nemu kedy on bude mať službu – aj cez nočnú zmenu mimo úradných hodín. Je to divne.
Aj ako si rozumiem, nie je to vyšetrovateľ, preto že to je strážmajster.
Ako na to musím reagovať?
veronikasad Z akej mailovej adresy prišla správa? Bola doručená cez portál slovensko.sk?
avalik veronikasad, správy cez portál slovensko nie sú doručované na "majlovú adresu" ... na "majlovú" adresu v tvare xxx@xxx.xx ti príde z ústredného portálu slovensko.sk jedine notifikácia (ak máš nastavené) o doručení správy,

úrady fyzickým osobám do eschránok na slovensko sk môžu zasielať len ak FO má tu eschránku aktivovanú na doručovanie,

adresa eschránky nie je v tvare emailovej adresy, nemôžeš ju oznámiť hoci komu, aby ti tam poslal správu, preto správa v eschránke nie je "majl" ani "email"
Alleman Ďakujem krásne za odpovede! Dostal som správu asi z policajného majlu o....@minv.sk a bolo to cez Vianoce 25. Decembra. Aj dátum, ktorý tam je uvedený – 25.Decembra. Ten policajt mi pred tým volal 24.Decembra a sa snažil vypýtať odo mňa moju emailovú adresu, ale som ju nepovedal. Aj policajt chcel by aby som prišiel ku nemu kedy on bude mať službu – aj cez nočnú zmenu mimo úradných hodín. Je to divne.
Aj ako si rozumiem, nie je to vyšetrovateľ, preto že to je strážmajster.
Ako na to musím reagovať?
avalik odosielateľom je skutočne polícia?
veronikasad Samozrejme, na mailovú adresu príde len notifikácia o novej správe na slovensko.sk, ak to na klient nastavene
Alleman Vyzera to tak.

Dostal som správu asi z policajného majlu o...@minv.sk a bolo to cez Vianoce 25. Decembra. Aj dátum, ktorý tam je uvedený – 25.Decembra. Ten policajt mi pred tým volal 24.Decembra a sa snažil vypýtať odo mňa moju emailovú adresu, ale som ju nepovedal. Aj policajt chcel by aby som prišiel ku nemu kedy on bude mať službu – aj cez nočnú zmenu mimo úradných hodín. Je to divne.
Aj ako si rozumiem, nie je to vyšetrovateľ, preto že to je strážmajster.
Ako na to musím reagovať?
veronikasad V zadaní píšeš, že si v zahraničí. Si si vedomý nejakého priestupku?
buchač Alleman (Dnes 07:36)
Aj ako si rozumiem, nie je to vyšetrovateľ, preto že to je strážmajster.
=================
???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wilby je offline (nepripojený) wilby

    wilby
    Jednoznacne plati

    Vyšetrovateľ si svedkov predvoláva aj telefonicky. Na naozajstnom predvolaní je aj pečiatka útvaru policajného zboru, ktorý vo veci vedie vyšetrovanie a podpis orgánu činného v trestnom konaní, teda podpis vyšetrovateľa, alebo povereného príslušníka.

    Vypočúvanie
    Polícia vás môže predvolať na policajnú stanicu za účelom vypočúvania. Polícia vám tiež môže zatelefonovať a vypočuť vás telefonicky. Účelom vypočúvania je zistiť, či existuje príčina na podozrenie zo spáchania trestného činu a či ste ho spáchali vy.

    Nieco z tlace
    https://regiony.zoznam.sk/pozor-na-t...dy-nereagujte/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Ono to je po telefóne také dosť nedôveryhodné, musí sa to nejakým spôsobom overiť najmä v dnešných časoch ( "Tu kriminálka vyhoďte cennosti lebo ste v nebezpečí::" ) spravidla potvrdia mailom že mi volali a čo chcú
    wilby Prečo nedoveryhodne ?
    Mne pred casom zazvonil mobil. Císlo malo predvolbu +421 XXX 1234567890...takže islo o slovenské oficialne numero. Nuz som prijal hovor. Na druhej strane sa ozval polis, predstavil sa a povedal, preco vola. Kedze presne popisal priestupok, ktorý som urobil, tak nebol dovod k pochybnostiam.
    pavol54 preto som dal do zátvorky jeden z možných prípadov, nemusí vždy volať z policajného čísla, tebe sa ešte nestalo že niekto minimálne škodoradostne zavolá a predstaví sa ako nejaký štátny úradník?
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Mne zatiaľ keď policajti poslali mailovú správu pod menom zodpovedného policajta bol telefón s predvoľbou 0961xxxxxx, tak im zavolaj ak tam nie telefón tak nič
    Alleman Podla mna ma oklama ex-frajerka pretože nezobral som ju do zahraničia )

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neodpovedala by som na ten mail, môže to byť jeden z podvodných. Nájdi si na stránke policajného zboru kontaktný formulár, skopiruj tam tento mail a napíš že si v zahraničí a kedy je predpoklad že sa vrátiš na SK
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romana147 "napíš že si v zahraničí a kedy ... sa vrátiš na SK "
    .
    a hned VEDIA, dokedy ! ťa majú "vysťahovať "
    Alleman Ake možu byť výsledky ked na to vykašlam?
    romana147 dôsledky :
    ak by to poslala polícia - obrblali by
    ak ex - - ohovorí ťa
    ak srandista - - bude smutný, že to nevyšlo
      zbaliť
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Cez portál slovensko.sk môže byť listová zásielka doručená aj mailom.
    Pred chvíľou mi prišiel nový výmer zo SP
    Liptak Juraj Policia predvolava zasadne doporucenym listom do vlastnych ruk. Ak sa neda dorucit / Fico, Harabin /, pokusia sa policajti o osobne dorucenie. V liste je uvedeny presny dovod predvolania. Policia nema pristup k mailom obcanov.
    P.s. Nespajaj to zo SP. Mozno ho chce vidiet stara laska
    veronikasad Ak má aktivovanú schránku na stránke slovensko.sk, môže aj polícia do nej doručovať. Prílohou je list, ktorý by inak dostal s dorucenkou poštou.
    Ak je predvolanie len v texte mailu, netreba na to reagovat
    Liptak Juraj Policia potrebuje spätne potvrdenie o doruceni zasielky. Ziadny mail - zasielka do vlastnych ruk
    veronikasad Vieš čo je portál slovensko.sk?
    Liptak Juraj Vies co je zasielka od Policie ? Mozno sa pochvali, ze mail dostal od policia@azet.sk
    veronikasad Viem čo je zásielka od polície, ty nevieš čo je slovensko.sk. Na mailovú adresu z ktorej predvolanie prišlo som sa pýtala hneď ráno, zatiaľ neodpovedal?
    Liptak Juraj Nechapem o co ti ide ?
    " Neodpovedala by som na ten mail, môže to byť jeden z podvodných. "
    romana147 na eslovensko mi 2x prišlo, čo mi nepatrilo - - vyrozumenie zo súdu v BA ,, KE
    romana147 NORMáL je doporučene
    ZNáMYCH (napr aj mňa ! ) aj po telefóne
    pavol54 myslíš?
    Alleman Nemam profil na slovensko.sk a dostal som spravu asi z policajneho majlu o...@minv.sk a bolo to cez Vianoce 25. Decembra.
      zbaliť

    Som v zahraničí a dostal majl od polícii - Predvolanie za účelom podania vysvetlenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.