Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý deň, chcem sa opýtať,že som daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, nerezident a pracovala som len v novembri a decembri na Slovensku. Môžem si uplatniť daňový bonus na deti za tieto 2 mesiace, alebo nie? Celk.príjem som mala okolo 1500€. Ďakujem za odpoveď.
8 komentárov     zbaliť
Mary2207 A môžem si teda podať daňové priznanie za tieto 2mesiace? Predtým som pracovala v zahraničí a vrátila som sa späť. Príjem zo zahraničia neuvádzam v daňovom priznaní.
kn-alka máš tu na SK trvalý pobyt? alebo prečo si nerezident?
Mary2207 Áno mám tu trvalý pobyt,ale do októbra som pracovala v zahraničí.
kn-alka ak máš na SK trvalý pobyt, si rezidentom a máš nárok na DB, v DP uvedieš celosvetové príjmy a vznikne ti nárok na DB - zahraničné príjmy potom vyjmeš a nebudeš z nich platiť daň
Mary2207 Ok ďakujem a mám nárok na DB, aj keď príjmy v SR nepresahuju 90% všetkých príjmov?
kn-alka ako rezident máš nárok na DB, neriešiš odkiaľ máš príjmy
Mary2207 A môžem si ich teda uplatniť za celý rok?
Negoce áno, ak spĺňaš aj ostatné podmienky na uplatnenie DB
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    len ak tvoje príjmy tu na SR dosiahli najmenej 90 % zo všetkých príjmov za kalendárny rok "z celého sveta" https://podpora.financnasprava.sk/81...-nerezident-SR

    ... ale ty si rezidentom SR:

    Rezident SR (daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou) – podľa § 2 písm. d) zákona o dani z príjmov je na účely tohto zákona fyzická osoba, ktorá má na území SR trvalý pobyt, bydlisko alebo sa tu obvykle zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku a tiež právnická osoba, ktorá má na území SR sídlo alebo miesto skutočného vedenia.

    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...zakladne_pojmy
    Naposledy upravil kn-alka : 31.01.23 at 11:50

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.