Zavrieť

Porady

Daň z príjmov 2022

Pracujem na 4 hodiny,čistá mzda 281,45 eur. Nástup bol 02/22. Chcela som podpísať vyhlasenie k 15.2.2023, povedal mi majiteľ, že daň bola malinká, že sa neodvádzala. Mám ja povinnosť podať nejaký ročný výkaz? Alebo sa s tým nič nerobí ked bola daň 0.
3 komentárov     zbaliť
kn-alka pre ročné zúčtovanie dane alebo daňového priznania treba sledovať HRUBÉ príjmy za celý rok, nezávisle na tom, či bola alebo nebola zrazená daň
ivka70 Ano, ja som len podla cistej mzdy odhadla, ze za 11 mesiacov to prekrocilo v sumare zakonnu lehotu.
veronikasad Dostala si Potvrdenie o zdaniteľných prijmoch? Ak áno, aká suma je v prvom riadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze rocny zdanitelny prijem asi prekroci zakonnu hranicu, mas povinnost podat DP alebo ti musi zamestnavatel spravit RZD (ak ho o to do 15.2. poziadas)

    https://podpora.financnasprava.sk/55...ie-za-rok-2022

    Daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb za rok 2022 je fyzická osoba povinná podať v prípade, ak jej celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v roku 2022 presiahnu sumu 2 289,63 eur
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alivia Ja tam končím, mám 2 mes.výp.lehotu,...Len teraz pozerám výpoveď: ,,Dávame vám výpoved a to ku dnu 31.01.2023 s organizačných dôvodov. §63 ods.1 písm.a ZP, pričom od začiatku budúceho mesiaca plynie 2-mesačná výpovedná doba. Aj v tomto prípade môžem požiadať o RZD?
    ivka70 Samozrejme, aj keby PP skoncil v roku 2022, tak mozes.
    Mozes poziadat ktorehokolvek zamestnavatela, u ktoreho si v roku 2022 pracovala.
    Alivia A tá výpoveď je ok? prosím vás,.? výpoved z organizačných dôvodov ku dnu 31.1.23 a ešte ma núti 2 mesiace do práce chodiť, že to máme podla zmluvy, nemôže mi povedať po tých dvoch mesiacoch že ma nemá z čoho vyplatiť? ked prac.pomer ukončil 31.1.23
    ivka70 Ta vypoved je v poriadku, mas 2 mesacnu vypovednu dobu, pocas ktorej riadne pracujes.
    PP skonci az 31.3., ak tomu spravne rozumiem.
    Alivia Ale výpoved je napísaná,,ku dnu 31.01.23. aj to z organizačných dôvodov.Nemala byť napísaná ku koncu marca?
    ivka70 Tazko posudit presne formulaciu, ked nevieme presne znenie.
    Vypoved ti ale zamestnavatel nemoze dorucit v januari s koncom PP v januari. Pri vypovedi musis mat vypovednu dobu (a tam to mas aj napisane, 2 mesacnu, od 1.2.)
    Ak by ti to dorucil v januari a koniec PP bol 31.1., muselo by ist o dohodu o skonceni PP.
    Alivia on mi už dal aj potvrdenie o zdaniteľných príjmov FO rok 2022
    ivka70 To vobec nevadi ,aj tak mozes poziadat o RZD a musi ti ho spravit
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.