Zavrieť

Porady

Daň z príjmu a dodávateľská faktúra po podaní priznania

Dobrý deň prosím vás o radu. Daň z príjmu sme odoslali v marci 2022 za rok 2021. Doklady za rok 2022 som dostala teraz a je tam niekoľko faktúr za teplo 2020 a 2021 a taktiež voda 2021 a pod. vystavené v máji 2022. Dokopy za 1000€. Zmluvu som nevidela a konateľ sro vraj nevedel, že mu to budú fakturovať. Musím podať dodatočné DP za rok 2021 alebo to môžem dať do nákladov tohto roku? Ďakujem
kn-alka nakoľko faktúra bola vystavená v máji 2022, účtuješ do roku 2022
Bašteková Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Netreba podávať DDP k DzP, zaúčtuješ ich do r. 2022. Ale nárok na odpočet dph si už uplatniť môžeš len cez DDP. AK nebudeš podávať DDP k DpH, neuplatnená dph bude nedaňovým výdavkom. Ale ak faktúry boli oficiálne doručené v tomto roku, dph si môžeš uplatniť dátumom doručenia. Nevysvetlila si pojem dostala som teraz. Boli riadne doručené, (len boli niekde v šuplíku) nedoručené.??
    Upresni.
    Naposledy upravil Tweety : 03.02.23 at 10:46
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka ... písala: vystavené v máji 2022
    Tweety To áno, ale máj už dávno bol, aj termín na riadne priznanie k dph. A vystavené v máji ešte neznamená, že boli aj doručené v roku 2022, preto tá otázka k zadávateľke.
    kn-alka bude asi neplatca DPH, nakoľko DPH vôbec nespomína
      zbaliť

    Daň z príjmu a dodávateľská faktúra po podaní priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.