Zavrieť

Porady

diskriminácia v športovom klube - o.z.

O.z. porušuje stanovy o.z. týkajúce sa peňazí. Dostala som sa na športovú komisiu mesta, ktoré o.z. dotuje finančne, aj nepriamo a poukázali sme na to. Klub mi povedal, že mi vrátia členské a nech už deti do klubu nechodia. Môže to klub spraviť? Preto lebo som bola na mestskom úrade a poukázala na to, sa mstia na detoch?
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Čo si riešila na komisii - platby v hotovosti?
liviag Ano, aj to ze ročne sa stratí 10 tis € ktoré dávame v hotovosti
veronikasad odkial máš informácie že sa stratili ? To že neboli odvedené na bankový účet ešte neznamená, že neboli použité v súlade so stanovami OZ
liviag Bola som sa na to pýtať ale odpovede som nedostala, okrem členského si všetko platíme, všetko, všetko všetko 100%. Každý výdavok, pretek, cestu, stravu dopravu. O.z. neplatí nič z toho z členského, cena 45 € mesiac.
buchač liviag (Včera 22:33) ...okrem členského si všetko platíme, všetko, všetko všetko 100%. ...
=====================
Ach jaj....

Dávam do pozornosti článok...doporučujem prečítať aj diskusiu.
https://spravy.pravda.sk/regiony/cla...n=shp_rightbox
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    wilby je offline (nepripojený) wilby

    wilby
    Vzhladom k tvojim predchadzajucim otazkam ohladom O.Z. je to len prirodzeny vyvoj udalosti. Nikde som si nevsimol nejake spomenutie toho, zeby boli nespokojni aj ostatni rodicia. Na posudenie problematiky by bolo vhodne poznat aj nazor druhej strany, ale ten nie je k dispo.
    Ze mesto O.Z. dotuje, to este neznamena, ze ho ma pravo aj riadit.
    Ako som ti uz uviedol, ak nie si spokojna s financovanim a mas podozrenie na nekalosti, tak mas urcite prava, t.j. podat podnet na sud.

    Členstvo v Združení zaniká:
    vystúpením člena písomným oznámením,
    vylúčením člena v prípade porušenia členských povinností v nasledovných prípadoch:
    vedomým konaním v rozpore s cieľmi Združenia,
    poškodzovaním dobrého mena Združenia
    konaním, ktoré je v rozpore so Stanovami Združenia
    neuhradením ročného členského príspevku v stanovenej výške a lehote
    liviag Ano, rodicia su nespokojní, cca 80% ostatní sú viac menej noví členovia a nie sme v kontakte

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    OZ môže prijímať platby aj v hovosti, a ty dostaneš potvrdenie o úhrade.
    OZ nemusí peniaze prijaté v hotovosti prevádzať na účet, môže v hotovosti uhrádzať svoje záväzky.

    To, že prijíma dotácie, neznamená, že nejaká komisia poskytovateľa dotácie môže zasahovať do chodu OZ - môže jedine kontrolovať správnosť použitia pridelenej dotácie - podmienky sú uvedené v zmluve o poskytnutí dotácie - v závislosti od výšky dotácie, sa to môže týkať jednej faktúry ale aj x faktúr, bločkov alebo zmlúv.
    Do členského cudzia komisia nemá čo nazerať.

    Núti ťa niekto byť členom tohto konkrétneho OZ?
    Veď si založ vlastné OZ, a ukáž im ako sa to robí lepšie.

    diskriminácia v športovom klube - o.z.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.