Zavrieť

Porady

mravce v byte

ahojte,
uz som zufala, pretoze to uz trva velmi dlho a vobec sa to nezlepsuje. v byte mame mravce!!! stale hladame ich "zakladnu", a ked sa nam aj podari ju najst, zlikvidujeme ju, no oni tam stale su - zrejme zakladni je viacero... su velmi male, maju oranzovo-hnedu farbu a utocia na vsetky potraviny!
ak sa niekto s podobnym problemom uz stretol a pozna riesenie, budem sa velmi tesit kazdemu prispevku.
dakujem
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.gify.nou.cz/trikyarady.htm

Skús postupovať podľa tejto rady. Nemám odskúšané,ale mne pomohla aj mletá škorica a navyše aj pekne vonia. Neboli síce takej farby ako popisuješ Ty,ale za pokus to stojí.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Prečítaj si aj túto tému:
http://www.porada.sk/t26105-mravce-v...ghlight=mravce
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s domčekmi z Tesca , ktoré odporúčal Manuál , mám ich už asi 2 mesiace/po 3 mesiacoch by sa mali vymeniť/ ale mravcov vidím už len sem tam a bolo ich veľa.Aby vyšli zo svojich skrýš, tak som ich lákala natretým chlebom s domácou masťou a potom vošli aj do domčeka.Tie domčeky sú na tých stránkach ktoré ti doporučila Marína.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja som to už písala. Kedysi sme mali takéto mravčeky v kuchyni...boli to faraóni. Pomohol až postrek chemikáliami v celom paneláku.

Teraz v lete som ich objavila tiež v kuchyni. Zistila som odkiaľ idú a nasypala som tam obyčajnú sodu bicarbónu poza kraj koberca. Na druhý deň už neboli, ale presunuli sa do vedľajšej izby....postup som zopakovala...a mám už 2 mesiace pokoj.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Podľa mňa pomôže až postrek v celom bytovom dome. Pretože Ty niečím postriekaš, oni chvíľu počkajú inde a potom sa vrátia až to bude bezpečne. My sme mali tiež mravcov. A v minulosti to vraj bolo hrozné. Teraz sa vracajú len sporadicky. Nám veľmi pomáha CYPER. Už pár rokov ním riešime tento problém a mravce sa vyskytujú len sem-tam, tak po dvoch-troch. Postriekame CYPEROM a máme zasa pár mesiacov pokoj.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
liduska
Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s domčekmi z Tesca , ktoré odporúčal Manuál , mám ich už asi 2 mesiace/po 3 mesiacoch by sa mali vymeniť/ ale mravcov vidím už len sem tam a bolo ich veľa.Aby vyšli zo svojich skrýš, tak som ich lákala natretým chlebom s domácou masťou a potom vošli aj do domčeka.Tie domčeky sú na tých stránkach ktoré ti doporučila Marína.
Liduska ,skoro som sa na tú domácu mastičku ,chytila ja.
0 0
hana7 hana7

hana7 je offline (nepripojený) hana7

Ja som mala tieto malé potvorky tiež a nepomáhalo nič- vždy si našli iné cestičky...Až jedna stará pani mi poradila a zabralo. Kúp zubnú pastu značka POĽANA - nie inú a pekne im natri cestičku kadiaľ chodia až po vchod do ich "úkrytu". Za 1-2 dni ako prišli sa aj "vyparia". Nie je to drstická metóda ale zato účinná.
0 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
Ja som na tento riešenie tohto problému používala čínsku kriedu, ktorú dostať kúpiť v drogérii. Keď s tou kriedou urobíš niekde kruh, tak do toho kruhu žiadny mravec nevstúpi. Ja som s tou kriedou prešla miesta, kde sa najviac objavovali a mám pokoj. Ak sa náhodou nejaký zatúlanec objaví použijem znovu kriedu a on zmizne. Je to pre nich vraj veľmi nepríjemné.
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

ja som mala asi pred 5 rokmi nejake chrobaky mali leskelý chrbatik aked som ich rozpucla hrozne smrdeli,postrek nepomohol lebo vsetci v bytovke tvrdili ze to nemaju-klamali lebo mali-a ja som bola bezradna a mne pomohla obycajna kuchynska sol dodnes ju mam nasypanu v kazdom rohu v byte a aj v spajzke a chrobacikovia uz nie su,asi im sol nechuti,ale ja mam pokoj-dufam ze ti nektora rada pomoze,lebo je to fakt na nervy-drzim ti v niceni palce
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

Existuje taká otrava pre mravce je to taká malička krabička s malinkými granulkami, dá sa to hocikde nalepiť aj na stenu / je to malé / proste tam kde vidíš , že pochodujú......mravce vojdu dnu a myslia si , že je to jedlo a začnú si to odnášať do svojho hniezda a tam sa všetci napapajú a je po nich / v tom jednom hniezde / je to super naozaj to pomáha ja som ich sledovala ako si to pekne jeden po druhom nosia domov a vytešovala som sa z toho.......
0 0
Dedomil Dedomil

Dedomil je offline (nepripojený) Dedomil

tak tieto mravce sa zacali objavovat aj unas, ale zaujimave zacali sa objavovat az ked sa spravil prvy krat postrek inac nikdy neboli co je sranda. Skusim niekto Vase rady ci sa tych hajzlov zbavim. Alebo kupim pavuky
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

monnica Pozri príspevok
Existuje taká otrava pre mravce je to taká malička krabička s malinkými granulkami, dá sa to hocikde nalepiť aj na stenu / je to malé / proste tam kde vidíš , že pochodujú......mravce vojdu dnu a myslia si , že je to jedlo a začnú si to odnášať do svojho hniezda a tam sa všetci napapajú a je po nich / v tom jednom hniezde / je to super naozaj to pomáha ja som ich sledovala ako si to pekne jeden po druhom nosia domov a vytešovala som sa z toho.......
Tieto krabičky s granulkami su faratox, účinkuje to super, v obchode sa bežne však málokedy vyskytuje,je niečo iné - podobné. Ja mám s tým dobré skúsenosti v kombinácii s kriedou na mravce.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Mali sme mravce v predchádzajúcom byte. Ich vyhubenie bola "dlhá pesnička", ale podarilo sa. Najprv sme urobili podpisovú akciu, väčšina súhlasila so začastím hubenia mravcov vo svojom byte. Potom spoločentvo prijalo, že musí byť daný prípravok na hubenie do každého bytu a ak niekto nesprístupní byt, musel by znášať náklady, ktoré firma vyúčtuje na opakovanú akciu. Firma, ktorá to zabezpečila prišla postupne do každého bytu (trvalo to dlhšie) a dali nám tam nejaké krabičky aj postrek. Ale upozornili nás, že to pôsobí na reprodukčnú schopnosť mravcov, takže ešte určitý čas budú. Potom vyhynú. Stalo sa. Po určitom čase bol pokoj. Želám veľa trpezlivosti.
0 0
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Mne sa osvedčila na 100 % tá krieda ako v odpovedi č. 9 - "pokreslila" som tým aj terasu a kmene ovocných stromov a zlepšenie je vidieť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Kúpila som "Lafarex", dal sa do každého bytu /najlepšie tam kde sú spoločné rozvody ak sú jadrá.../ . V máloktorých bytoch sa ešte objavili. Tam sa dali aj druhé sáčky. Odvtedy máme zatiaľ pokoj. Sú to asi 2 roky.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Asi pred 14 rokmi raz v nedeľu poobede som bola sama doma. Deti boli u babky, muž išiel na futbal, ja že si oddýchnem. Vyvalená na sedačke som pozerala telku a spomenula som si, že deň predtým sme otvorili sáčok pražených arašídov a ešte z toho zostalo. Vybrala som misku a začala som jesť. Zdali sa mi také čudné tak som sa pozrela do misky a čo nevidím....arašídy sa hýbu a boli akoby makom posypané...obývačku máme 5 metrov dlhú pri stene od okna až k miestu, kde boli tie arašídy mašíroval zástup mravencov. No bolo to hrozné...ten pocit, že som zjedla mravence brrrr....použila som na ne spray, ale už sa nepamätám aký a chvaľabohu odvtedy sa už neobjavili
0 0
wlade wlade

wlade je offline (nepripojený) wlade

Skuste aj tento ekologicky setrny prasok na mravce. Po jeho nasypani na plochu, kde sa mravce najcastejsie vyskytuju, sa uz na inkriminovane miesto nevratia. Vyskusal ho aj kamarat, ktory byva blizko lesa, odkial mal kazdy den invaziu mravcov do bytu. Nepomahal ani Biolit, lebo vzdy sa po case vratili. Ale ten prasok si nevie vynachvalit, uz ma od nich pokoj

Vyhodou je ze ten prasok marvce nezabija, iba ich natrvalo odpudi

http://e-obchod.zdravystyl.sk/produc...roducts_id=252

0 0
karol.pukancik karol.pukancik

karol.pukancik je offline (nepripojený) karol.pukancik

ja doporučujem vyhľadať odbornú DDD firmu -dezinsekcia, deratizácia, dezinfekcia (sú ich plné zlaté stránky), ktorá predmetné priestory postrieka vhodnými prípravkami, dobré skúsenosti na mravce a pobobné potvorky su s prípravkom FICAM, no je to jed a s ním može mamipulovať iba DDD firma, v obchode to bežne nekúpiš. Používajú sa veľmi malé koncentrácie, pri dodržaní veštkých odporúčaní nieje toxický pre človeka (nesmie sa aplikovať na potraviny - do skrinky napr. so zemiakmi...ale to veštko firmy vedia). Postrek sa má zopakovať o niekoľko týždňov a mala by si mať pokoj.
Dezinsekčný zásah zas nestojí celý majland, u nás strikali celu bytovku a na 1 byt to vyšlo pribline 200 SK...
V prípade podrobností sa obráť na ktorýkoľvek Regionálny úrad verejného zdravotníctva /hygienickú stanicu/ poradia čo a ako. V BA máme na to samostatné špecializované pracovisko.
KP
0 0
karol.pukancik karol.pukancik

karol.pukancik je offline (nepripojený) karol.pukancik

...ešte som zabudol, kedže bývaš v bytovke, výskyt mravcov treba riešiť so správcom objektu. Pretože mravce nemusia pochádať z tvojho bytu, možu byť od "neporiadnej" susedky z vedlajšieho vchodu. Korzujú v špárach panelov, okolo prestupov inštalácií cez steny, inštalačné jadrá, odvetrávacie mriežky a pod. Je potrebné asanovať (vykonať dezinsekciu) vo všetkých bytoch a nebytových priestoroch. Pretože ak by sa vykonala iba u Teba, mravčekovia sú potvory šikovné, presťahujú sa inam. A tak ľahko sa ich nezbavíte.
KP
0 0
Sporthy Sporthy

Sporthy je offline (nepripojený) Sporthy

Ahojte.O tom ako dostat mravce z bytu vela neviem ale nemohli by ste mi skor poradit ako dostat z bytu cierne chrobakz.Lozia vsade po podlahe kobercoch po obleceni paplonoch no su proste vsade.Prosim poradte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať