Zavrieť

Porady

Faktúra a príjmový doklad.

Dobrý deň, keď zákazníkovi vystavím hotovostnú faktúru tak môžem príjmový doklad z VRP (úhrada faktúry) vytlačiť na opačnú stranu faktúry, alebo je to neprípustné a musí to byť na ďalšom papieri ? Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    pre teba možno praktické vytlačiť na jeden papier, ale ten odberateľ ak si chce dať faktúru do účtovníctva, potrebuje zvlášť založiť došlú faktúru a zvlášť výdavok do pokladne

    ... a asi tvoja účtovníčka tiež nebude nadšená, tiež fa ide do pohľadávok a príjmový do pokladne
    Naposledy upravil kn-alka : 15.02.23 at 12:26
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rasto78 Odoberatelov mám 99% koncoví zákazníci ktorí si to nebudú dávať do účtovníctva. Pokial budem niečo robiť pre firmu tak dám samozrejme papiere dva. (A účtovníčku nemám, mám paušálne výdavky to si porátam aj sám :-) )
    kn-alka podľa mňa čo nie je zakázené, je povolené, neviem o zákone, ktorý by zakazoval tlačiť príjmové pokladničné doklady na zadnú stranu faktúry
    romana147 a čo také špeciálne rátaš na "paušálnych výdavkoch?"
    Rasto78 V podstate nič, len si zrátať sociálne a zdravotné za celý rok a nepomýliť sa :-)
    romana147 12 krát x-mesačne = 12x za rok
    Rasto78 Za január je nižšia suma, alebo sa mýlim ? (teda to je za december, ale platí sa v januári, čiže v januári mám nižšiu sumu ako sociálka tak aj zdravotná).
    romana147 odberatelovi je asi mna logickejšie dodavatelov PPD cvaknúť na fa
      zbaliť

    Faktúra a príjmový doklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.