Zavrieť

Porady

Vyňatie príjmov zo zahraničia - Holandsko

dobrý deň, chcela by som sa opýtať do ktorého riadku v daňovom priznaní B uvádzam úhrn vyňatých príjmov zo zahraničia, konkrétne ide o príjem z Holandska? Zadávala som ho do riadku 82, dotyčný má aj príjem zo živnosti, no ak by som robila DP len z nej, tak mu nevychádza platiť daň, pretože má ZD nižší ako je nezdaniteľná časť. No keď mu zadám príjem zo zahraničia, vyráta mi daň 225 eur.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 o aky prijem zo zahranicia ide - zo zavislej cinnosti?
Zaratala si aj zaplatenu dan v zahranici?
lenkapd Išlo o závislú činnosť, dala som základ dane, resp. hrubý príjem mínus sociálne poistenie (odvody), daň zo zahraničia som nezadávala keďže som šla vyňatím príjmov a nie zápočtom
ivka70 tak ako pisem, moze to byt dobre .... predpokladam, ze sa mu znizila NCZD, ktoru si moze uplatnit ... skontroluj, aku sumu tam ma ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To ale kludne moze byt dobre, pretoze narok na NCZD sa znizuje podla vysky prijmu.
    A do tejto vysky sa zapocitavaju vsetky prijmy ,aj tie vynate.
    https://podpora.financnasprava.sk/35...ka-v-roku-2022
    https://www.podnikajte.sk/dan-z-prij...ahranicia-2022
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenkapd ďakujem, ale neznižuje sa NCZD až pri určitej výške príjmu? Resp. pri základe dane vyššom ako 20.235,97 eur? On mal základ dane 13 401,56 eur
    ivka70 ake mal prijmy zo zivnosti a zo zahranicia?
    NCZD sa krati podla vysky vsetkych prijmov,aj tych vynatych,takze tam sa to prejavi ....
    lenkapd Zo živnosti 8 278,72 (ZD 1 503,60) tu na Slovensku a závislá činnosť zo zahraničia bol príjem 13 667,00 (ZD 11 508,00)
    ivka70 toto by ti mohlo pomoct, ze nemozes tu NCZD odpocitavat len z prijmov zo zivnosti
    https://www.danovecentrum.sk/aktuali...-dc-3-2022.htm

    Ak daňovníkovi plynú zdaniteľné príjmy aj podľa § 5 ZDP, aj podľa § 6 ods. 1 a 2 ZDP, zníži si najskôr čiastkový základ dane z príjmov podľa § 5 ZDP zo závislej činnosti (ďalej aj „ZČ“). Toto prednostné uplatňovanie NČZD pri príjmoch zo ZČ (čo je pre daňovníka zároveň aj výhodné) bolo zakomponované do ZDP (§ 11 ods. 12 ZDP) v súvislosti so zavedením zníženej sadzby dane 15 %, keďže tá sa týka (za podmienok presne určených v § 15 ZDP) len príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti.
    ivka70 225,54 je presne 15% dan z tych 1503,60 , lebo celu NCZD zhltol ten prijem zo zahranicia.
    Mas to dobre a tu dan bude treba zaplatit.
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak sa jedná o príjem zo závislej činnosti v Holandsku, tak tento príjem uvádzaš do r. 34 DPFO B a do r. 35 uvádzaš zaplatené poistné v Holandsku. A základ dane z r. 37 uvádzaš do r. 79 DPFO B ako vyňatie príjmov. A v osobitných záznamoch uvádzaš kód štátu, príjem aj zdroj príjmov v Holandsku. A príjmy zo živnosti-klasika.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 r.34 a 35 su v DP B o danovom bonuse ....
    lenkapd Správny postreh, tie riadky nejako nesedia....ja robím DP FO - B za rok 2022
    mondes Aha, ja som mala medzi stiahnutými súbormi vzor DPFO B, tak som si narýchlo pozrela riadky. A zrejme to bol starý vzor DP. Ospravedlňujem sa.
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ak má vysoké príjmy zo zahraničia, tak mu môže byť krátená nezd.časť a z toho potom vzniká nedoplatok na danie tu na SK
    mondes Súhlasím s tým. Tiež som robila súbeh príjmy zo závislej činnosti zo zahraničia a živnosť a pokiaľ zo živnosti bol vykázaný ZD, tak automaticky vyšla daň, pretože celú NČZD pohltil príjem zo zahraničia.
    veronikasad Nemusí byť kratena NCZD kvôli vysokým príjmom.
    Prednostne sa uplatňuje NCZD z príjmov podľa par.5, bez ohľadu na to, že ide o vynaty prjem zo zahraničia...

    Vyňatie príjmov zo zahraničia - Holandsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.