Zavrieť

Porady

opravne dan.priznania

Pozdravujem pred koncom danového obdobia dve perličky, známa si dala robiť ročné zučtovanie v práci, má ho ok, ale kvôli manželovemu nemeckému danovému si potrebuje podať danove priznanie i u nás typ A, urobím jej opravné vypíšem údaje ako bude mať z dokladu o ročnom zúčtovaní a kedže nevyčíslim žiadne rozdiely len mi ho podpíše, eventuálny preplatok žiadať nebudeme?
druhá perlička dala si urobiť ročné zúčtovanie v práci preplatok 46 eur danový bonus z ročného 3.95 eur asi učtovnička v jednom mesiaci ked sa zvyšoval zle vyrátala bonus neviem, tu urobím B len z tohoto som paf kde uvediem rozdiely ktoré mi vzniknu, mala príjem i z osobnej asistencie takže nemala žiadať o ročné zučtovanie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Opravné DP je vlastne vyplnené ako normálne DP
    cit zo str FS
    V prípade, že týmto daňovníkom vznikla povinnosť/resp. právo podať daňové priznanie podľa ustanovenia § 32 zákona, vykonané RZD priložia k tomuto daňovému priznaniu s potvrdenou druhou stranou zamestnávateľom (§ 38 ods. 7 zákona). Uvedenú druhú stranu doplňuje zamestnávateľ na základe žiadosti zamestnanca, a to v lehote do 10 dní od doručenia žiadosti - t.j. tlačivo o vykonanom RZD bude obsahovať aj údaj o vysporiadaní výsledku RZD.
    https://podpora.financnasprava.sk/52...ok-na-da%C5%88
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vanessa2 toto som čítala len m nie je jasné v prípade A typ to mam vyplniť ale ona ma ročne zučtovanie v praci robene takže žiadosť o vrátenie preplatku nevyplnam? v prípade B dostala v práci vyplatený bonus i preplatok,dan.priznanie b jej vyšlo 76 eur že ma zaplatiť vyplnať rozdiely z dodatočného dan.priznania či nie?nejde o dodatočne ale opravne
    Katy a R aké rozdiely z DDP - veď žiadne DDP nerobíš.
    "tlačivo o vykonanom RZD bude obsahovať aj údaj o VYSPORIADANÍ výsledku RZD". a podľa toho sa zariadiš
    vanessa2 ja rozumiem že rozdiely sa vysporiadavaju v rámci dodatočneho danoveho priznania,mne nie je jasne urobím jej opravne danove priznanie,kde jej vyjde dan napr.76 eur ale ona mala v v práci ročné zučtovanie robené, kde jej vyplatili napr.47 eur preplatok dane a 3 eura dan.bonus a nerozumiem čo s tymi sumami,čo jej bolo v rámci ročného zučtovania vyplatene
      zbaliť

    opravne dan.priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.