Zavrieť

Porady

Dodatočné daň.priznanie B za rok 2019 - naviac uplatnený daňový bonus na deti

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, lebo sa už v tom aleže fakt strácam.
Klient FO, podáva DP typ B pretože má aj príjmy zo zamestnania, aj prenajíma byt. Jedná sa o rok 2019, kde mu prišlo, že má vracať daňový bonus za deti (neoprávnene si ho uplatnil, lebo aj manželka). Bolo podané takéto daňové priznanie B, a prišlo mu, že má urobiť dodatočné s tým, že má vrátiť daňový bonus.
Prosím Vás, môžete mi niekto skontrolovať DP, ktoré bolo takto podané po riadkoch.
Riadok 105.......daň .................................................. ................................. 3.225,74 eur
Riadok 106......nárok na daň.bonus........................................ ...........................0,--
Riadok 107.... daň znížená o bonus .................................................. . 3.225,74 Eur
Riadok 108.... suma daň. bonusu priznaného a vyplateného ......................532,08 eur
Riadok 109............................................... .................................................. .......0,--
Riadok 110............................................... .................................................. .......0,--
Riadok 111.....zamestnávateľom nesprávne vyplatený daňový bonus....... 532,08 Eur
Daň.............................................. .................................................. .............3.225,74 Eur
Riadok 120...........zrazený preddavok......................................... ................3237,54 Eur
Daň na úhradu........................................... .................................................. .520,08 Eur
Na 2.strane DP – pri údajoch o deťoch – nie sú zadané ani rodné čísla detí.
Ide o to, že podľa mňa už v tomto podanom daňovom priznaní bol priznaný zle vyplatený daňový bonus, a bola zaplatená daň resp. bonus (pretože ak by sa mu priznal bonus, mal by preplatok 11,80Eur).
Prosím Vás, viete mi s tým niekto pomôcť. Ďakujem krásne a prajem pekný slnečný deň
3 komentárov     zbaliť
Negoce DDP sa vypĺňa ako riadne, musíš vyplniť oddiel X.
jabas Áno, ja viem, len mi nie je jasné, kde sa urobila chyba, keď som vyplňovala riadne daňové priznanie za rok 2019
Negoce čo teraz hľadáš chybu v roku 2019? nie je to jedno kde je chyba? urob mu správne DDP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dodatočné daň.priznanie B za rok 2019 - naviac uplatnený daňový bonus na deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.