Zavrieť

Porady

Obrat na DPH

Ahoj, riešim teraz nasledovnú situáciu. Firma je štvrťročný platca DPH. Za posledných 12 po sebe idúcich mesiacov presiahla obrat 100 000 eur. Do obratu sa nezapočítava dodanie tovarov a služieb, pri ktorých nemohla byť odpočítaná daň. A teraz otázka... do obratu sa počítajú aj tržby za dodanie tovaru, pri ktorom je prenos daňovej povinnosti?
7 komentárov     zbaliť
Negoce áno, ale iba na SK , ak by to bol cezhraničný obchod ten sa do obratu nepočíta
7gabrielle7 Dakujem. A ked bol obrat prekroceny este v septembri, co som si nevsimla a podavala som dph stvrtrocne podla terminov, ako mam postupovat? Mam za tie mesiace podat dodatocne mesacne dph?
Negoce Ak platiteľ dane prestane plniť obratovú podmienku (t.j. dosiahne obrat 100 000 eur za 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov) a prekročí obrat 100 000 eur v priebehu štvrťročného zdaňovacieho obdobia, musí ukončiť prebiehajúce štvrťročné zdaňovacie obdobie kalendárnym mesiacom, v ktorom prestal plniť podmienku obratu (§77 ods. 3 zákona o DPH- tretia veta). To znamená, že od nasledujúceho kalendárneho mesiaca bude mať takýto platiteľ dane zdaňovacie obdobie kalendárny mesiac. Takáto zmena zdaňovacieho obdobia je pre platiteľa dane povinná. Platiteľ dane pri povinnej zmene zdaňovacieho obdobia (z kalendárneho štvrťroka na kalendárny mesiac) nemusí oznámiť túto zmenu daňovému úradu.
https://www.financnasprava.sk/sk/pod...ovacie-obdobie
7gabrielle7 To som citala. Len teraz neviem co mam robit. Ukoncit tento stvrtrok a davat mesacne dph? Alebo uz opravit aj predchadzajuce mesiace?
veronikasad Pocitaj s pokutou za každé nepodanie mesačného výkazu DPH
7gabrielle7 S pokutou počítam, ale mám to už nechať tak alebo čo? To som sa nikde nedočítala.
Negoce ako sa môžeš dočítať niečo , čo je v rozpore so zákonom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.