Zavrieť

Porady

Nehoda v praci

Dobrý deň chcel by som sa informovať ohľadom pracovného úrazu
Zlomil som si členok v praci ale šef nechce aby som to nahlasil ako pracovný úraz vie mi dakto o tom dačo povedať?
7 komentárov     zbaliť
ivka70 o com? ze sa ta sef snazi oklamat a obrat o naroky, ktore by si z toho urazu mohol mat?
Jozko1987 Pracujem v jednej firme ale nehoda sa stala v druhej sme ako podfirma či to mu ulahči situaciu
Chobot A lekárovi, keď ti ošetroval nohu, si čo povedal? Že ako sa ti to stalo?
Jozko1987 Tak pravdu ale nieje tam napisane ze som bol v praci
ivka70 co je ta pravda, ked sa ti to stalo pri zostupovni z bagra? snad si ten lekar nemyslel, ze mas bager doma na zahrade? Co presne si nahlasil u lekara?
Jozko1987 Ano je to tak je napísané uraz sa stal v praci ... pracovny úraz
kn-alka na PN-ke máš zaškrtnutý úraz, alebo pracovný úraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    smutko je offline (nepripojený) smutko

    smutko
    Trvala by som na tom spísaní úrazu, už len kôli tomu, že maródka pri úraze je platená v plnej výške a pri len maródke 55%.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    vieš, ono to málokedy býva také jednoznačné, čo sa týka pracovných úrazov. máme málo informácii, ktoré si samozrejme nenapísal. ako došlo k úrazu? lebo zlomiť si členok nie je také jednoduché (napr. mne sa to nepodarilo ani pri desiatkach kilometrov túr odbehaných po tatranských turistických ćhodníkoch). bolo to pri výkone prác, ktoré máš robiť? Robil si ich spôsobom, akým bolo treba (zoskakovanie z druhej priečky rebríka? nevenovanie pozornosti pri chôdzi?)? dodržiaval si všetky predpisy BOZP? ochranné pomôcky boli? vrátane správnej obuvi. atď.

    Zamestnávateľ chce asi predísť doťahovaniu sa o to, kto bol na chybe. či si v tom skutočne nevinne, ako sa tváriš.
    Jozko1987 Pracujem na bagri
    Vystupujem stade X krát denne ...
    No som šlapol vedla a stalo sa čo sa nemuselo skratka takto stalo sa to v praci pracovnej dobe aj spravny obuv som mal BOZP v podstate bolo dodržane
    romana147 normálny z-ľ má bezpečáka
    ten spíše záznam o úraze
    ak je predpoklad PN nad 42 dní, volá Nitru

    Karin87 je offline (nepripojený) Karin87

    Karin87
    zamestnavateľ to nechce nahlásiť? nevadí....PN bude alebo už bola doručená soc. poist.. Ak lekár označil, že ide o pracovný úraz, sociálna poisťovňa vyzve zamestnávateľa na doplnenie dokladov, ktoré už dávno mali doplnené byť. Ak sa tak nestane, myslím si, že soc. poist. upovedomí inšpektorát práce.... a začne sa to riešiť....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.