Zavrieť

Porady

Výpočet vymeriavacieho základu PN

Prosím o info, ako to je s výpočtom vymeriavaceho základu pri PN. V máji 2021 som nastúpila na predĺženú rodičovskú dovolenku z dôvodu zdravotného stavu dieťaťa. V roku 2022 som popri rodičovskej dovolenke pracovala na dohody (jedna bola od januára do mája a druhá od júna do konca októbra a tretia od novembra do decembre), vždy ale nasledovali hneď za sebou. V januári tohto roku som nepracovala a od februára som zamestnaná ešte u druhého zamestnávateľa. U tohto zamestnávateľa som v polke marca nastúpila na PN, ktorá trvala 21 dní. Z ktorého obdobia sa prosím u mňa počíta vymeriavací základ?
Ďakujem.
7 komentárov     zbaliť
ivka70 skus to napisat viac zrozumitelne, s obdobiami presne, kedy aky PP ci dohoda trvali.
A dopln, ktory PP stale trva a kde si si PNku uplatnila.
janep máj 2021 - nástup na predlženú rodičovskú dovolenku 1. zamestnávateľ
1.1. - 31.5.2022 - dohoda
1.6. - 31.10.2022 - 2 dohody
1.11.-31.12.2022 - 2 dohody
1.1.2023-10.1.2023 - tu neviem, či dáky odvod vôbec išiel, nepracovala som už v januári, len zmluvu som mala takto ukončenú
dohody boli u druhého zamestnávateľa
od 1.2.2023 - tretí zamestnávateľ - toto stále trvá a tu si nárokujem na PN
ivka70 cize aj PP u prveho zamestnavatela stale trva?
mas teda aktualne 2 pracovne pomery, v jednom si na RD a v druhom pracujes od 1.2.2023?
janep Ano 2 pracovne pomery, prvý zamestnávateľ ja na dobu neurčitú a druhý na dobu určitú
janep A ešte sa chcem do tretice opytat, ak by som otehotnela u tohto súčasného zamestnávateľa a šla by som na PN z dôvodu rizikového tehotenstva a počas PN by mi skončila predĺžená rodičovská dovolenka, môžem z dovodu ukončenia rodicovskej dovolenky hneď nastupit na PN u starého zamestnávateľa? Nevadí, že dôvod na pn je rovnaký a u jedného zamestnávateľa nastúpim na pn skôr a u druhého neskôr? Dakuejm
veronikasad U prvého zamestnávateľa mas počas rodičovskej dovolenky prerušené nemocenské poistenie. Aby ti vznikol nárok na nemocenské, musíš písomne mesiac vopred oznámiť zamestnávateľovi ukončenie rodičovskej dovolenky...
janep Ano to oznámim…ale ak prejdem plynulo z rodičovskej dovolenky na pn, tak mi bude mať z čoho poisťovňa vyrátať nemocenské?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Výpočet vymeriavacieho základu PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.