Zavrieť

Porady

Omylom vystavena faktura / dobropis od dodavatela

Omylom mi vystavil dodavatel fakturu / hned aj dobropis na sumu viac ako milion eur (pomylil sa v Mene.., neprepocital HUF do EUR ), mam to zauctovane v uctovnictve, ale moja otazka je, ci musim? Pretoze teraz to v DPH vyzera dost zvlastne
Dakujem za "utvrdenie sa" vo veci...
8 komentárov     zbaliť
Nandrolon Načo vystavoval faktúru a HNEĎ aj dobropis? Faktúru mal vo svojom fakturačnom programe stornovať a vám zavolať, nech ju ignorujete.
Takto to vzbudzuje podozrenie, že to nebola náhoda.
Predsa tú faktúru niekto kontroluje, podpisuje aj na strane dodávateľa aj na strane odberateľa a nevšimne si, že tam je taká suma?
PS: aj ste ju uhradili?
Môj názor je taký, že ak tá faktúra nie je po vecnej stránke správna, je k nej dobropis, z ktorého je zrejmé že je vydaný na túto faktúru, je to v rovnakom účtovnom období a neprebehol žiaden finančný prevod, tak by som si tieto 2 doklady spojil, založil niekde bokom do nejakej "pošty" a do účtovníctva by som nič nedával.
Nandrolon PS: nezabúdaj na to, že čisto hypoteticky by ste mu potom tú "zlú faktúru" mali zaplatiť a následne sa "modliť", aby vám poslal peniaze späť, alebo proste urobiť vzájomný zápočet, načo sú takéto obštrukcie dobré???
A môžeme kľudne ísť ešte hlbšie, že zápočet pohľadávky a záväzku si nemôžeš urobiť takpovediac "hocikedy" ale musia byť dodržané splatnosti, takže aby si on ešte nevyúčtoval penále za to, že ste mu tie peniaze zadržali.
kukučka Alebo reklamoval, vrátil a nech ich vyhodí a vystaví správnu fa
fortunka No ide o zahraničného dodávateľa a tam nevedia vymazať ani nič. VDy keď je chyba dajú mi na celu fa dobropis a robia novú...no ale takéto chyby neboli ešte ja tiež by som to vedela založiť, ale on to do výkazov určite dá. Resp dal. Myslím, ze u nich idu faktúry na "daňový" hneď. Preto sa pýtam, najrads3j by som to len založila... na druhej strane neviem ci môžem...
Nandrolon Ja by som to proste do účtovníctva nedával, lebo by mohlo vzniknúť podozrenie na karuselový podvod. Proste ak si ich dáš spolu, tak štát nijako nepoškodíš...
Prišlo by sa na to jedine v prípade krížovej kontroly, ale v podstate nemajú čo kontrolovať. On by mal vo svojom účtovníctve oba doklady, ktoré by mu produkovali vlastne nulový zápis a tým pádom aj nulový vplyv na HV a ty by si nemala v účtovníctve nič, lebo by si povedala, že faktúru ste jednoducho reklamovali, lebo po vecnej stránke nebola správna. Ty nie si zodpovedná za to, čo si on dá alebo nedá do účtovníctva. Ja by som vo svojom účtovníctve takéto debiliny proste nezniesol.
fortunka ved podla mna je to tiez blbost, uplne to skresli cisla, aj ked je to +-. Este sa opytam inde a nedam to tam, ak to nie je povinne.
fortunka Samozrejme hneď si to všimli, ved aj nová fa bola vystavená.
kukučka Ak si to hneď všimli...To u nich neexistuje kontrola pred odoslaním a hneď storno?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Príspevok zbalený
    spam
    fortunka no tak ked zrazu mam niekde +1milion a potom minus a bezne sumy su tak 5ciferne
    romana147 otázka bola PREČO do účta strkáš NEplatnú faktúru
    fortunka bola vystavena na nasu firmu, k tomu aj dobropis, takze neviem.. podla mna je platna. Nie je?
    romana147 fa podla ktorej si NIČ NEDOSTALA a platná ?
    ivka70 netrep a nemyl ju

    Omylom vystavena faktura / dobropis od dodavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.